Sevgili Öğrenciler,

KTO Karatay Üniversitesi’ne hoş geldiniz!

Üniversitemiz, Konya’nın ilk vakıf üniversitesi olmasının ötesinde, Karatay Medresesi’nin mirasını devralarak eğitim hayatına adımını atmıştır. Sadece öncü bir üniversite olmayı değil, Karatay Medresesi’nin adına layık bir üniversite olmaya çalışacağız. Hedefimiz en iyi olmaktır. Bu hedefe, siz öğrencilerimizin mefkuresi ve gayreti ile kavuşacağız.

Şunu çok iyi biliyorsunuz ki; hayatınızın herevresinde, başarıya ulaşmak için sizi diğerlerinden farklı kılan bazı üstünözelliklere sahip olmalısınız. Bu özelliklere kısmen doğuştan sahip olsanız da,birçoğu sonradan, eğitim ile kazanılan veya geliştirilen özelliklerdir. Eğitimhayatınızın verimliliği sizleri hedeflerinize koşarak ulaştıracak ilk etkendir.İşte bu ihtiyaçlarınızın karşılanması için KTO Karatay Üniversitesi olarakmümkün olan her türlü imkânı sizlere sunmak ve bu imkânlardan sonuna kadarfaydalanmanızı sağlamak tek görevimizdir.

Üniversite hayatınızın ilk adımı olan HazırlıkSınıflarımızda geçireceğiniz bir yıl boyunca donanımlı kadromuz, bölümlerinizeadım atacağınız ana kadar ve dilerseniz sonrasında da, sürekli yanınızdaolacak, sizler için her türlü modern imkânlar ile donatılmış olan üniversitemizde,İngilizceyi “hayatınızın bir parçası” yapmanıza rehberlik edecektir.

Bizlerin en büyük arzusu siz değerli öğrencilerimizin, İngilizceyi iyi konuşan, iyi kullanan, akademik ve iş hayatı boyunca İngilizce bilmenin artılarını yaşayan bireyler olarak hayata atılmanızdır.Bu bilinçle çalışan yabancı dil ekibimizin öncelikli hedefi, İngilizceyi hayatınız boyunca bir ayak bağı olarak değil, zevk aldığınız bir uğraş olarak görmenizi sağlayacak her türlü çalışmayı sizlere sunmak olacaktır. Sizlerle birlikte çıkacağımız bu yolculukta KTO Karatay Üniversitesi’nin seçkin kadrosu ile başarının kaçınılmaz olduğunu belirtmek isteriz. 


    Eğitim hayatınızda başarılar diler, geleceğin donanımlı, başarılı ve ülkesi için verimli olacağına yürekten inandığımız bireylerine saygılarımızı sunarız.