İlki Necmettin Erbakan Üniversitesinde düzenlenen Konya Sosyoloji Günleri’nin ikincisi, Karatay Sosyoloji Günleri adıyla Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.
14-15 Nisan 2020 tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte Konya genelinden ve il dışından Sosyoloji, Psikoloji ve Felsefe öğrencileri bildirilerini sunacaklardır. Prof. Dr. Nilgün Çelebi’nin de “Sosyal Hayatın Akışı” sunumuyla katılım sağlayacağı programın ana teması “Türkiye’de Toplumsal Değişim” olarak belirlenmiştir. Bu ana eksen kapsamında, ekonomi, din, siyaset, eğitim, sosyal politika, kent, göç, toplumsal cinsiyet, çocuk, aile, yoksulluk, sosyal medya, edebiyat, sinema, spor, yeme-içme kültürü ve benzeri diğer konularda teorik ve uygulamalı çalışmalar tartışılacaktır.
Sosyoloji, Psikoloji ve Felsefe alanından lisans (3. ve 4. sınıf) ve lisansüstü düzeyindeki öğrenciler, 31 Mart 2020 tarihine kadar bildiri özetlerini [email protected] adresine gönderebilirler.

Bildiri Özetleri İçin Yazım Kuralları:

  1. Bildiri özetleri 300 kelimeyi geçmemelidir.
  2. Özetler yazılırken Türkçe yazım kurallarına dikkat edilmelidir.
  3. Başlık, çalışmanın içeriğini açıklar nitelikte olmalıdır.
  4. Başlıktaki tüm kelimeler büyük harf ile yazılmalıdır.
  5. Yazarın adı ve soy adı, ilk harfleri büyük olacak şekilde başlığın altında, metnin sağına yaslı bir biçimde yer almalıdır.
  6. Yazar ismiyle birlikte, dipnot şeklinde (*) gösterilerek yazarın hangi üniversitenin hangi bölümünde öğrenci olduğu ve kaçıncı sınıfta olduğu yazılmalıdır.
  7. Bütün özetlerde “Anahtar Kelimeler” yer almalıdır.
  8. Anahtar kelimeler en az 3, en fazla 5 kelimeden oluşmalıdır.
  9. Bildiri özetleri Times New Roman yazı tipinde, 12 punto, tek satır aralıklı olacak şekilde gönderilmelidir.

11 Mart 2020