FİNAL/BÜTÜNLEME SINAV SÜREÇ VE UYGULAMALARI İLE YAZ EĞİTİMİ DÜZENLEMELERİ

  1. Final / Bütünleme; sınav (test, yazılı veya sözlü), proje / ödev / rapor teslimi, sunum veya bunların bileşenleri şeklinde yapılabilecektir. Bunların etki oranları ilgili akademisyence belirlenip en geç 29 Mayıs 2020 tarihi mesai bitimine kadar OBS sistem (OBS sistemine tanımlanmak suretiyle) üzerinden ilan edilecektir. Bu durumda Vize %20, Final / Bütünleme %80 genel oranı geçerliliğini koruyacaktır.
  2. Sınav süresi 80-120 dk arasında olacaktır. Bu değişim en az ve en fazla süreleri kapsamakta olup soru sayısından bağımsız olarak uygulanacaktır.
  3. Online olarak yapılacak sınavların (test, yazılı veya sözlü)Sınav Öncesi Mesajında”, proje / ödev/ rapor teslimi, sunum veya bunların bileşenleri şeklinde ölçme ve değerlendirmesi yapılacak olan sınavların “Açıklama” kısmında öğrencilerle sınava ilişkin gerekli bilgilendirmeler ilgili akademisyen tarafından yapılacaktır.
  4. Akademisyenler kurumsal e-posta, OBS, UZEM hesaplarına düzenli olarak giriş yapacaklar, öğrencilerinden bu kanallardan gelen/gelecek tüm mesajları yanıtlama yoluna gideceklerdir.
  5. UZEM sınav etki oranları en geç 29 Mayıs 2020 tarihine kadar OBS sistemine girilecek ve final sınav programları ise en geç 03 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar öğrencilere ilan edilecektir.
  6. Gerçekleştirilen sınavlar esnasında sistem ile ilgili sorun yaşayan öğrencilerimiz, sorunlarını [email protected] e-posta yolu ile bildirecektir. Yapılan başvurular UZEM tarafından gerekli sistemsel kontrollerin yapılmasının ardından ilgili Enstitü/Fakülte/YO/MYO a bildirilecektir. Gerek görüldüğü durumlara Final ve Bütünleme Tekrar Sınavları yapılabilecektir. Bu durumda da aynı sınav kuralları geçerlidir.
  7. Akademik birimlerimizden ve Öğrencilerimizden gelen talepler dikkate alınarak; Tıp Fakültesi dışındaki bölüm/ programların yaz eğitimleri başlangıç tarihi 22 Haziran 2020 olarak belirlenmiş ve 3 hafta olan eğitim süreci 5 haftaya çıkarılmıştır.
  8. Tıp Fakültesi ve Hukuk Fakültelerinin akademik takvimi korunmuş olup, önceden ilan edildiği şekilde uygulanacaktır.
  9. Salgının gelişme durumu izlenerek önümüzdeki haftalarda nihai değerlendirme yapılacaktır.

AKADEMİK TAKVİM İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.


21 Mayıs 2020