KTO Karatay Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Türkiye’nin en genç ve dinamik meslek yüksekokullarindan birisidir. 2011-2012 ögretim yilinda egitim-ögretime baslayan meslek yüksekokulumuz 2012-2013 ögretim yilinda ilk mezunlarini vermistir. Meslek yüksekokulumuz oldukça nitelikli bir akademik kadroya sahiptir. Derslerimiz büyük ölçüde KTO Karatay Üniversitesi ögretim üyeleri ve uygulamanin içerisinden gelen uzman kisiler tarafindan yürütülmektedir.

Adalet Meslek Yüksekokulumuzun en önemli özelligi “Uygulamali Egitime” oldukça fazla önem verilmesidir. Bu çerçevede ders katalogumuz içerisinde uygulamaya yönelik diger derslerin disinda “ UYAP Uygulamalari” ve “Dosyalama ve Arsivleme” isimli derslere de yer verilmistir.

Bunun disinda ögrencilerimiz yüksekokulumuza yürüme mesafesiyle bes dakika uzaklikta bulunan Konya Adliye Sarayi’nin çesitli birimlerde egitim-ögretim yili içerisinde her hafta Cuma günleri zorunlu staj uygulamasina katilmaktadir. Bu sayede ögrencilerimiz derslerde ögrendikleri teorik bilgilerin uygulama asamasini da görebilme imkânina sahip olmaktadir.

Bunlarin disinda meslek yüksekokulumuzda ögrencilerimizin mezun olduktan sonra girecekleri mesleki sinavlara hazirlanmalarina yönelik olarak çesitli çalismalar yapilmaktadir. Bu çerçevede ders katalogumuz içerisinde “Mesleki Sinav Teknikleri” dersine de yer verilmistir. Bu sayede ögrencilerimizin mesleki sinavlarda daha basarili olmalarina imkân saglanmis olmaktadir.

Adalet Meslek Yüksekokulumuz, bu uygulamalariyla model olma yolunda hizla ilerlemektedir. Özellikle “Uygulamali Egitim” ve “Meslek Sinavlarina Hazirlik” konusunda farklilik yaratacagina inandigimiz meslek yüksekokulumuzda sizleri de aramizda görmek bizlere büyük mutluluk verecektir.

Saygilarimla…

Öğr. Gör. Şehnaz KÖSEOĞLU
Adalet Meslek Yüksekokulu Müdür V.