Geleceğin başarılı doktor ve bilim insanı olmayı hedefleyen sevgili öğrenciler, hekimlik mesleğine ve tıp eğitimine gönül vermiş değerli öğretim üyesi arkadaşlarım;

KTO Karatay üniversitesi Tıp Fakültesi, 2015-2016 öğretim yılı itibarıyla nitelikli ve tecrübeli akademik kadrosu ile ilk öğrencilerini kabul etmeye başlayacaktır.

Üniversitemiz ve sağlık sektöründe Türkiye'nin önemli gruplardan birisi olan Medicana  sağlık gurubu ile afiliye üniversite hastanesi olması hususunu içeren işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Tıp Fakültesi olarak temel ilkemiz; bilimin önderliğinde özgün düşünceyi yücelten, akademik ve etik değerlere sahip, akademik ve idari çalışanlarının, öğrencilerinin ve hastalarının memnuniyetini sağlamayı hedefleyen, çevreye saygılı ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olan bir kurum olmaktır.

Hekimlik mesleği, saygın ve evrensel bir meslek olmanın yanı sıra, teknoloji ile birlikte gelişim ve değişim gösteren, tek değişmeyen öğesi insana hizmet olan kutsal bir meslektir

Sağlık sorunlarının ve hastalıkların artması ile paralel olarak tıp bilimi de gelişmektedir.  Gelişen süreçte bizlerde geleceğin başarılı ve hastası ile dostane ilişkiler kuran hekimler yetiştirmeyi ve örnek bir eğitim kurumu olmayı amaçlıyoruz.

Siz değerli öğrencilerimizi bugünün KTO Karatay üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, yarının ülkemizin en iyi doktorları olarak görmek arzusundayız. Türkiye'nin en iyisi olmak yolunda yürüyecek öğrencilerimizi Üniversitemiz Tıp Fakültesine davet ediyoruz.

Prof. Dr. Neyhan ERGENE