Pilotaj Bölümü Sıkça Sorulan Sorular

Yüksekokulumuz, ülkemizin ve dünya havacılık sektörünün en çok gereksinim duyduğu alanlardan biri olan “Pilotaj” bölümünde lisans düzeyinde eğitim vermektedir. Yüksekokulumuzda öğrencilerimizin mesleklerine özgü zorunlu derslerinin dışında, kendi ilgi alanları doğrultusunda seçebilecekleri ve vizyonlarını genişletecek seçmeli dersler de yer almaktadır.

Hepsinden önemlisi de Pilot adaylarımızın Çift Anadal Programı yoluyla Pilotaj eğitimine ek olarak Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümlerinde eşzamanlı öğrenim görerek iki diplomaya birden sahip olmasıdır. Türkiye’nin en zengin Çift Anadal Programı ağına sahip üniversitelerinden olan üniversitemiz Pilotaj Bölümü öğrencilerine de geniş çift anadal imkânı sunarak hem disiplinlerarası bilgi ve tecrübe aktarımının önünü açmayı hem de Türkiye’nin en donanımlı pilotlarını yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Kendi eğitim pistinde, kendi planör ve eğitim uçaklarıyla Pilotaj eğitimi verecek üniversitemizden mezun olacak gençlerimiz yerli ve yabancı havayolu şirketlerinde ve uçuş eğitimi veren uçuş okullarında kolayca iş bulabilecektir.