Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Endonezya Sulawesi Tenggara Üniversitesi arasında bilimsel ve akademik projelerde iş birliğini desteklemeyi öngören protokol imzalandı.
Birçok farklı ülkede yer alan yükseköğretim kurumlarıyla iş birliği yaparak, yurtdışı ilişkilerini güçlendirmeye devam eden KTO Karatay Üniversitesi, yeni bir anlaşmaya daha imza attı. Endonezya Cumhuriyeti’nin önde gelen üniversitelerinden Sulawesi Tenggara Üniversitesi ile akademik ve bilimsel ilişkileri arttırmak amacıyla girişimcilik temalı uluslararası konferansta bir protokol imzalandı.
Endonezya, Filipinler, Malezya, Bangladeş, Uganda, Avusturya ve Türkiye’den katılımcıların yer aldığı “Uluslararası Eğitim, Yönetim, Tarım ve İş Girişimciliği (ICAMABE) 2020 Konferansı”, Sulawesi Tenggara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Andi Bahrun’un selamlama konuşması ile başladı. Konferansın ev sahiplerinden KTO Karatay Üniversitesi’ni temsilen Genel Sekreter Dr. Hüseyin Ergun, açılış konuşması gerçekleştirdi. Covid-19 sürecinde Konya Ticaret Odası’nın yapmış olduğu etkinliklere ve ticaret odalarının girişimcilik konusundaki önemine değinen Dr. Ergun, konuşmasının ardından Sulawesi Tenggara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Andi Bahrun ile iş birliği protokolünü imzaladı.

“Hedefimiz Üniversiteler ve Ülkeler Arası İş Birliği”
Protokolü imzalayan KTO Karatay Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Hüseyin Ergun “Bu protokol, KTO Karatay Üniversitesi ile Sulawesi Tenggara Üniversitesi arasında akademik iş birliği zeminini, karşılıklı proje ortaklıklarını, her iki üniversitenin akademik kadroları, araştırmacı ve öğrencileri arasında kurulacak sosyal, akademik ve bilimsel ilişkileri desteklemek amacıyla imzalandı.” diyerek iş birliği protokolünün önemine değindi.
Dr. Ergun “İmzalanan protokol anlaşmasıyla KTO Karatay Üniversitesi akademisyenleri ile Sulawesi Tenggara Üniversitesi akademisyenleri arasında sosyo-ekonomik konularda küresel bilgi alışverişini desteklenmesi amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu. Üniversiteler ve ülkeler arası iş birliğine örnek teşkil eden bir protokol olduğunun altını çizen Dr. Ergun, “İş birliği protokolünde öğretim elemanı değişimi, öğrenci değişimi, ortak bilimsel ve akademik araştırmaların gerçekleşmesi, örgün ve uzaktan eğitimde iş birliği yapılması, akademik etkinliklerin düzenlenmesi, bilimsel yayınların paylaşılması ile her iki üniversitede akademik çalışmaların desteklenmesine yönelik kapsamlı çalışmaların yapılmasını hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

KTO Karatay Üniversitesi’nin Uluslararası İş Birliği Anlaşmaları
KTO Karatay Üniversitesi daha önce Liverpool Üniversitesi, Sheffield Üniversitesi, Azerbaycan Teknik Üniversitesi, Zaytuna College, Uganda İslam Üniversitesi, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi gibi üniversitelerle de iş birliği anlaşmaları imzaladı. Bu anlaşmalarla KTO Karatay Üniversitesi, mevcut programlarını güçlendirmeyi, teknolojik ve inovatif alanlarda önemli atılımlar gerçekleştirmeyi ve bu alanda dikkat çeken üniversitelerin başında gelmeyi amaçlıyor. Ayrıca eğitim programları ve kaynak geliştirme projelerine de kapı açan iş birlikleri, KTO Karatay Üniversitesi öğrencilerinin öğrenimlerine uluslararası bir boyut ekleme fırsatı sağlıyor.


15 Ekim 2020


KTO Karatay Üniversitesi İle Endonezya Sulawesi Tenggara Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı KTO Karatay Üniversitesi İle Endonezya Sulawesi Tenggara Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa