Başrollerinde Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur gibi usta isimlerin oynadığı ve 9 Mart’ta vizyona girmeye hazırlanan “Direniş Karatay” filmi için SOKAK KAFASI lakaplı internet fenomeni şarkıcı Yener Çevik muhteşem bir rap şarkı yorumladı.
Sözleri Yener Çevik, Müziği Yasin “NASİHAT” ULu imzalı “HU” isimli şarkı, filmin vizyonu öncesi tüm dijital platformlarda yerini aldı. Yayınlandığı andan itibaren internet ortamında büyük yankı uyandıran rap tarzı şarkı özellikle tarihi ve savaş içerikli filme kattığı farklı yorumu ile büyük ilgi gördü.
Kısa sürede binlerce beğeni ve yorum alan şarkıya özellikle gençlerden büyük ilgi geldi.
Şarkının sözleri;
HU
Söz: Yener Çevik
Müzik: Yasin “NASİHAT” Ulu 

Kalemin yazdığını kılıçlar sökemez
Ok yaydan çıktı mı geriye dönemez
Okul ahi Evran, Karatay Erdem
Sevgiyle saygıyla tüm gönüller
“HU”

Kılıçı kınından değil yüreğinden çekerler/
Gök girsin kızıl çıksın sözden dönmezler/
Savaşta can verir gerekirse ahiler/
Barışta işini yapan ustadır alpler/
Atlar dörtnala rüzgâr çeker hu/
Bir yanarsak bin yakarız bunu sesli duy/
Adil medeniyet için kılıç bulur/
Hain altın için adam vurur/
Korur hepimizi Allah korur/
Pirim Ahmet Yesevi Dedem Korkuttur/
Yolumuz Mevlana Hacı Bektaşi Veli/
Atımız doru yiğidimiz de demir.

NAKARAT
Kalemin yazdığını kılıçlar sökemez
Ok yaydan çıktı mı geriye dönemez
Okul ahi Evran, Karatay Erdem
Sevgiyle saygıyla tüm gönüller
“HU”

Dünya tarihinin en önemli savaşlarından biri olan Kösedağ Savaşı ve döneme damgasını vuran ve ‘Son Selçuklu Kahramanı’ olarak adlandırılan devlet adamı Emir Celaleddin KARATAY’ın hayatından bir kesitin özgün bir senaryo ile beyaz perdeye uyarlandığı Direniş Karatay 9 Mart 2018’te izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.
Türkiye’de ilk kez bir üniversitenin (KTO Konya Karatay Üniversitesi) kendi tarihinden yola çıkarak özgün bir hikâye ile izleyiciye aktaracağı filmin senaryosunu Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok kaleme aldılar.

Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk, Alperen Duymaz Nefise KARATAY gibi isimlerin yer aldığı film, Selçuklu dönemine ait ilk film olma özelliğini taşıyor. 2017 Temmuz-Ağustos aylarında çekimleri Konya’da gerçekleşen filmin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı, Genel Danışmanlığını ise Serdar Akar üstlendi.
Filmin kadrosunda ayrıca Bahadır Yenişehirlioğlu, Furkan Palalı, Volkan Keskin, Cahit Kayaoğlu, Yusuf Aytekin, Ece Yaşar, Nik Xhelilaj, Fırat Temir gibi isimler de yer alıyor.

 


06 Şubat 2018Anasayfa