Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi ile Anadolu Gençlik Derneği arasında iş birliği protokolü imzalandı. Geçmişin değerlerinin taşıyıcısı ve geleceğin neferlerinin yetiştiricisi KTO Karatay Üniversitesi ile yardımlaşma ve paylaşmanın temsilcilerinden Anadolu Gençlik Derneği arasında gerçekleştirilen protokol törenine, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ile Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan katıldı.
Prof. Dr. Bayram Sade, gerçekleştirdiği konuşmada, “Üniversitemiz, Karatay Medresesinin devamı olarak 2009’da yeniden kuruldu. 38 lisans ve ön lisans, 27 de lisansüstü programımızla gençlerimize öğrenim hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Amacımız, Karatay Medresesinin idealleriyle, geleceğe dönük bilimsel hedefleri bir araya getirmek. Bunu da gerçekleştirdiğimize inanıyoruz.” dedi.
Üniversite olarak, öğrencilerin mezuniyet sonrasını da düşündüklerini ifade eden Prof. Dr. Sade, “Eskiden Ahilik kültürü kapsamında, usta çırak ilişkisi çerçevesinde esnaf, zanaatkâr ve ilim insanlarımız yetiştirdi. Bizler de Sektör Danışmanlığı Projesi ile benzer bir durumu hayata geçirdik. Öğrencilerimiz ilk yıllarından itibaren bir sektör danışmanının yanında işe başlıyor, böylece mezun olduğunda hem iş tecrübesine sahip oluyor hem de alanına hâkim hâle geliyor.” şeklinde konuştu.
Protokol törenine katılan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ise konuşmasına KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk’e ve Rektör Prof. Dr. Bayram Sade’ye teşekkür ederek başladı. Konuşmasında, “1975 yılından bugüne gerek Milli Gençlik Vakfı, gerekse Anadolu Gençlik Derneği çok önemli çalışmalar ortaya koydu. Ancak bir şeylerin eksikliğini hep hissettik. Gençlerimizi mesleklerine hazırlıyorsunuz ama meslekten sonra bir donanım sürecine ihtiyaç var. Hem yüksek lisans hem doktora çalışmalarında, lisansta öğrenilen bilgiyi daha iyi hale getirmek ve kullanmak, yeni bir şey ortaya koymak gerektiği ile ilgili bir ihtiyaç olduğunu fark ettik.” Sözlerine yer veren Genel Başkan Salih Turhan, “Hem gönül coğrafyamız olan İslam coğrafyası hem de bütün insanlık açısından çeşitli sıkıntıların yaşandığı bir dönemde, burada gerçekleştirdiğimiz iş birliği, bu sıkıntıların ortadan kalkmasına vesile olacaktır.” dedi.


07 Eylül 2018


KTO Karatay Üniversitesi ile Anadolu Gençlik Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı KTO Karatay Üniversitesi ile Anadolu Gençlik Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı KTO Karatay Üniversitesi ile Anadolu Gençlik Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı KTO Karatay Üniversitesi ile Anadolu Gençlik Derneği Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Anasayfa