Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. “29 Ekim 1923, umudun simgesidir, kurtuluş destanımızdır. İmkânsızlıklar içinde, inançla ve kararlılıkla ulaştığımız zaferin neticesidir. Verdiğimiz destansı mücadelenin Cumhuriyet ile taçlanmasının, 96. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz.” dedi.
Barış Pınarı Harekâtı’na vurgu yapan Rektör Sade mesajında “Devletimiz, sınır güvenliğimizi sağlamak, bölgedeki terör unsurlarını bertaraf etmek ve ülkemizde bulunan Suriyelilerin güven içinde ülkelerine dönmelerini sağlamak için Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattı. Bölgeye barış ve huzurun getirilmesi amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekâtı’nın neticeye kavuşması en büyük temennimizdir. Millî birlik ve dirliğimizin daim olması amacıyla, yürütülen harekâtmıza inancımızın tam olduğunu ve askerlerimizin milletçe daima yanında olduğumuzu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir kez daha tekrarlamak isterim.” şeklinde konuştu.
“Cumhuriyet, Türk Milleti için millî birlik ve beraberliğin, toplumsal dayanışmanın en diri hâlidir. Birliğimizi diri tutmak için her zamankinden daha sağduyulu ve inançla devletimize bağlanmalıyız. Gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında, her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Kardeşliğimizin bilincinde olup, değerlerimizi emin adımlarla gelecek nesillerimize emanet etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden kahraman şehitlerimizi ve Barış Pınarı Harekâtı’nda şahadete eren askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.“ ifadelerine yer verdi.


28 Ekim 2019


Rektör Sade’den 29 Ekim’de Barış Pınarı Harekatı Vurgulu Mesaj

Anasayfa