Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından yapılan incelemeler sonucunda akreditasyon almaya hak kazandı. Bu başarısıyla Türkiye’de ilk ve tek İLEDAK’tan akredite edilen Grafik Tasarımı Bölümü oldu.

“Grafik Tasarımı Bölümü 10 Mart 2025’e Kadar Akredite Edildi”
İLEDAK Değerlendirme Ekibi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesini 16-18 Kasım 2022 tarihlerinde ziyaret ederek teknoloji ve bilişim alt yapısı, fiziki kaynak yeterliliği ile akademik faaliyetleri bakımından değerlendirdi. Tüm kriterlerin dikkate alınarak hazırlandığı sonuç raporunun ardından 5 aylık çalışmanın sonunda, KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü, İletişim Eğitimi Değerlendirme Akreditasyon Kurulu (İLEDAK) tarafından 10 Mart 2025 tarihine kadar akredite edildi.

“Üniversitemizi ve Fakültelerimizi Daha Başarılı Noktalara Taşımak En Büyük Hedefimizdir”
KTO Karatay Üniversitesi’nin Türkiye’deki on bir üniversite arasında, ilk ve tek İLEDAK’tan akredite edilen Grafik Tasarımı Bölümü unvanını almasından duydukları memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç; “Bugün olduğu gibi gelecekte de mevcut eğitim programlarımızı sürekli iyileştirmek, üniversitemizi ve fakültelerimizi daha başarılı noktalara taşımak en büyük hedefimizdir. Grafik Tasarımı Bölümümüzün Türkiye’deki on bir üniversite arasında İLEDAK’tan akredite edilen ilk ve tek bölüm olması gurur kaynağımızdır. Yürütülen tüm çalışmalar üniversitemizin ve fakültemizin farkını ortaya koymaktadır. Bu süreçte emeği geçen akademisyenlerimize, idari personellerimize ve öğrencilerimize desteklerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

“Türkiye’nin İlk ve Tek Akredite Edilen Grafik Tasarımı Bölümü”
KTO Karatay Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Grafik Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Çağrı Gümüş; “Üniversitemizin ulusal ve uluslararası alanda görünürlüğünü arttıracak olan akreditasyon çalışmalarımıza yoğun emek harcadık. Bölümümüzün akredite edilme süreci çok meşakkatli olmakla birlikte bir o kadar keyifli ve öğreticiydi. Akademisyenlerimiz, idari personellerimiz ve öğrencilerimizle güzel bir ekip ruhu yakalayarak, Türkiye’nin ilk ve tek İLEDAK’tan akredite edilen Grafik Tasarımı Bölümü olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.


14 Mart 2023Anasayfa