KTO Karatay Üniversitesi İletişim Direktörlüğü, fakülte ve birimler arasındaki bilgi akışını sağlamakta, üniversitenin misyon ve vizyonu ile temel değerlerine uygun reklam, tanıtım, medya ve kurumsal iletişim faaliyetlerini yürütmektedir.

Kurumsal itibar yönetimi, kurumsal marka, reklam ve imaj yönetimi, kriz iletişimi yönetimi, gündem yönetimi, halkla ilişkiler yönetimi, medya ilişkileri yönetimi, kurumsal kimlik yönetimi ve pazarlama yönetimi de koordinatörlüğümüzün ana faaliyetleri arasında yer almaktadır. İletişim Direktörlüğü, KTO Karatay Üniversitesi organizasyon yapısı kapsamında Çağrı Merkezi ile Tanıtım Ofisi’ni de bünyesinde bulundurmaktadır.

Ayrıca üniversite içerisinde gerçekleştirilen organizasyon ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerine de destek verilmektedir. Direktörlüğümüzün vizyonu; üniversitenin temel vizyonuna bağlı olarak ulusalda marka değeri yüksek, Türkiye’nin her yerinde bilinirliği olan, ulusal basında düzenli ve sürekli haberleri yer alan bir üniversite oluşturmaktır. KTO Karatay Üniversitesi’nin dışa açılan yüzünü temsil eden İletişim Direktörlüğü, üniversitenin dinamik büyüme yapısı ekseninde sorumluluk bilinciyle çalışmalarını sürdürmektedir.