14Ağu
Sosyal Bilimlerin Merkezi Üniversite, KTO Karatay

Sosyal Bilimlerin Merkezi Üniversite, KTO Karatay


Hedefi daima toplumun, eğitim kurumlarının ve iş dünyasının ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirmek olan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, sosyal bilimler alanında da Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi aracılığı ile çeşitli bölümlerde aynı hedefe hizmet ederek eğitime yön veriyor.

Görüntüle
13Ağu
Uzman Odyologlar KTO Karatay Üniversitesinde Yetişiyor

Uzman Odyologlar KTO Karatay Üniversitesinde Yetişiyor


Odyoloji alanında ulusal ve uluslararası kabul edilmiş donanımlı eğitimle ve nitelikli akademik kadrosuyla KTO Karatay Üniversitesi uzman odyologları hayata hazırlıyor. Aynı zamanda üniversitede bulunan laboratuvarlar, geleceğin odyologlarına teori ile pratiği bir arada deneyimleme fırsatı veriyor.

Görüntüle
13Ağu
Geleceğin Bilim İnsanları  KTO Karatay’da Yetişiyor

Geleceğin Bilim İnsanları KTO Karatay’da Yetişiyor


Türkiye’nin A+ üniversiteleri arasında yer alan Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde de ufukları genişletmeye, yüksek katma değerli, yoğun teknolojik üretim gerçekleştirebilecek mühendisler yetiştirmeye devam ediyor.

Görüntüle
13Ağu
KTO Karatay Farkıyla  Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik

KTO Karatay Farkıyla Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik


KTO Karatay Üniversitesi, öncü bölümleriyle “iş arayan değil, işte aranan mezunlar” yetiştirmeye devam ediyor. KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik Bölümünde okuyanlar, başta sosyal güvenlik kurumlarında ve sigorta şirketlerinde olmak üzere birçok sektörde aranan mezun oluyor.

Görüntüle
09Ağu
Çağın İhtiyacı: İslam Ekonomisi ve Finans

Çağın İhtiyacı: İslam Ekonomisi ve Finans


Öğrencileri ile ekonomi alanında çalışan yetkin kurum ve kişilere lisans düzeyinde İslam Ekonomisi ve Finans kapsamında gerekli akademik bilgiyi kazandırmak amacıyla Türkiye’de ilk olarak açılan bölüm, 2018-2019 öğrenim döneminde 50 öğrenci kabul edecek, 45’i ise burslu eğitim alabilecek.

Görüntüle
09Ağu
Lösemili Çocuklar KTO Karatay Üniversitesinde Resim Yaptı

Lösemili Çocuklar KTO Karatay Üniversitesinde Resim Yaptı


KTO Karatay Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KARSEM) koordinatörlüğünde, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü ile Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARÇEM) iş birliğinde, lösemili çocuklara yönelik etkinlikler başladı.

Görüntüle
07Ağu
Lojistik Üssünde  Uluslararası Ticaret ve Lojistik Eğitimi Fırsatı

Lojistik Üssünde Uluslararası Ticaret ve Lojistik Eğitimi Fırsatı


Bölge ve ülke ihtiyaçlarını gözeterek akademik yapısını şekillendiren ve bölümler açan KTO Karatay Üniversitesi de Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü ile çağın gereklerini karşılayabilecek lojistik ve uluslararası ticaret alanında uzman, aranan mezunlar yetiştiriyor.

Görüntüle
06Ağu
Türkiye’nin En çok Burs Veren  8. Üniversitesi KTO Karatay

Türkiye’nin En çok Burs Veren 8. Üniversitesi KTO Karatay


"Vakıf Yükseköğretim Kurumları 2018 Raporu"nda, vakıf üniversitelerinin öğrenci başına cari gider miktarları, bursluluk oranları, ARDEB tarafından desteklenen toplam proje bütçeleri ile bu üniversitelerin ÖSYM tarafından yapılan ALES gibi sınavlardaki başarılarına yer verildi.

Görüntüle