Bloomsbury Architecture Library

Bloomsbury Architecture Library veri tabanı 17 Mayıs 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
Bloomsbury Architecture Library, mimarlık, tasarım, şehircilik ve iç tasarım çalışmaları için gerekli bilgileri içeren öncü bir kaynaktır.Metin, görsel ve interaktif içerikler arasında çapraz arama seçeneği de olan kaynak, öğrenciler ve akademisyenler için dinamik bir araştırma aracıdır.
Bloomsbury Architecture Library kapsamında ;
Mimarlık, mimari tarihi, teori, tasarım, şehircilik, peyzaj ve iç mekan konularında 42 ekitap ekitap listesi : https://www.bloomsburyarchitecturelibrary.com/browse-encyclopedia
Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition içeriği yeralmaktadır.
Sir Banister Fletcher’s Global History of Architecture 21st Edition ;
Geçmişten günümüze dünyanın mimarisinde benzersiz detayları
Binlerce büyük yapının tasvirleri, 2.200’den fazla fotoğraf, çizim ve yeni ve orijinal malzeme dahil bina planları
6.000 yıllık mimariyi, kültürel karşılaştırmalar, kaynaklar ve teknolojilerle kolay karşılaştırmalı analiz için açıkça ayıran bölümleri içermektedir.


Legalbank

Legalbank hukuk programı tüm güncel mahkeme kararlarını,mevzuat ,belge ve dilekçelerinin bulunduğu içtihat programıdır. Her gün güncellenen bir programdır. Ayda 4000 ’e yakın karar güncellenip programa yüklenmektedir. Programda bulduğunuz kararı arşive ekle kısmından klasör oluşturup beğenilen kararlar biriktirilebilinir, Mevzuatların üst kısmında Madde Geçmişi linkine tıklanıldığında bağlı olduğu kanunun hangi tarihte değiştiğini, Her eski kanun ve değişikliği olan kanunu da görebilmek mümkündür.
Yenilenen görünümü ile Legalbank hukuk programı artık daha pratik ve kolay! Aradığınız tüm karar, mevzuat, belge ve dilekçelere hızlıca ulaşabileceksiniz.

3000’den fazla makaleye, 

600’den fazla dergiye, 

400’den fazla kitaba,

“Legalbank” elektronik hukuk bankası içeriğinde yer alan milyonlarca Kanun, KHK, Cumhurbaşkanı Kararnamesi, Uluslararası Sözleşme, Tüzük, Bakanlar Kurulu Kararı, Cumhurbaşkanı Kararı, Yönetmelik, Tebliğ, vb. mevzuat belgesine, Yüksek Mahkeme Kararlarına (Yargıtay, Danıştay, Bölge Adliye Mahkemesi, Bölge İdare Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay vb.), Dilekçe ve Belge örneklerine, Makalelere, 

68 konu başlığı altında düzenlenen mevzuat paketleri ile uzmanlık alanlarına göre ayrılmış içeriğe,

tek tıkla ve pratik bir şekilde erişim imkanı mevcuttur.

Legalbank İçtihat ve Mevzuat Programına erişim için: www.legalbank.net  

18 Haziran tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır.

 


Legal Yayıncılık

Legal Yayıncılığa ait tüm kitap ve dergilere erişim sağlanabilir.18  Haziran tarihine kadar deneme erişiminize açılmıştır

 www.legal.com.tr


VİDOBU

Video Eğitim Kütüphane demosu  3 Mayıs 2019 tarihine kadar kullanıma sunulmuştur.
 • Bu aşamadan sonra öğrenci, akademisyen ve üniversite çalışanlarının www.vidobu.com adresine kütüphane IP’si üzerinden girmeleri sınırsız erişim için yeterli olacaktır.
 
 • İlk aşamada sistem her giren kişiyi "misafir" olarak tanımlayacak ve erişime izin verecektir. Ancak kişiler isterse ilk videodan sonra çıkan yönlendirme ile üye girişi oluşturabilir. 
 
 • Üye girişi oluşturmak sadece, videolarda kaldıkları yerleri kişisel olarak takip etmek gibi işlemlerde ve sizlere daha ayrıntılı istatistik verilebilmesinde avantaj sağlayacaktır. Diğer yandan kişiler üye girişi yapmamayı  tercih edebilir ve tüm videolara yine "misafir" kodu ile sınırsız erişebilir.
 
 • Diğer yandan  Off Campus özelliğini aktif ederek, kullanıcıların kampüs alanı dışından da  https://www.vidobu.com/edu/  linki  üzerinden üniversite mailleri aracılığı ile Video Kütüphanesine erişimleri sağlanmaktadır.
 
VİDOBU’NUN ÖZELLİKLERİ
 
 • Sınırsız Erişim: Sınırlama olmadan platformda yer alan tüm eğitimlere sınırsız erişim imkânı.
 • 10.000+ Video Eğitim: Türkiye’nin en geniş online video eğitim kütüphanesi, Her hafta yeni eğitimler.
 • Uzman Eğitmenler: Alanında uzman, sertifika sahibi ve özenle seçilmiş eğitmen kadrosu.
 • Tüm Platformlar: Tüm bilgisayarlar, tabletler ve mobil cihazlardan erişim imkânı.
 • Örnek Dosyalar: Anlatılan örnekleri birebir uygulamanız için gerekli çalışma dosyaları.
 • Sürekli Güncel: Her ay en az 100 yeni eğitim videosu ile sürekli büyüyen bir kütüphane
 • Vidobu Raporlama Modülü özelliklerini kullanarak ise istediğiniz özel raporlara erişim.

 

 

MEDLINE Complete

MEDLINE Complete veri tabanı 15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
MEDLINE Complete deneme erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc
PubMed veri tabanının dünya üzerindeki en kapsamlı tam metin derlemesi olan MEDLINE® Complete, en önde gelen tıp ve sağlık bilimleri dergilerinin birçoğunu gecikmesiz olarak erişime sunarak, tıp fakültelerindeki araştırmacılar için eşsiz bir araştırma deneyimi sunar. Tıp alanında birincil danışma kaynağı olan ve bibliyografik versiyonu, TUBİTAK ULAKBİM EKUAL kapsamında ‘istisnasız’ tüm üniversitelere açık olan MEDLINE (PubMed) veri tabanında indekslenen dergilerin büyük bir kısmını hiçbir sınırlama getirmeden tam metin olarak içermektedir. Kapsamlı bir arşiv içeriği de sunan MEDLINE Complete, tıp literatürü içeriği açısından eksiksiz bir araştırma aracı olup ana konu başlığı olan tıp alanının yanı sıra, eczacılık, hemşirelik, veterinerlik ve hasta bakımı yönetimi gibi diğer ilgili alanlardaki araştırmacılar için de yüksek kaliteli dergileri tam metin olarak sunar.


Applied Science & Technology Source Ultimate

Applied Science & Technology Source Ultimate veri tabanı 15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
MEDLINE Complete deneme erişim linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=mdc
Applied Science & Technology Source Ultimate, önde gelen ticaret ve endüstri dergilerinden, profesyonel ve teknik dergilere; özel konulara odaklanan süreli yayınlardan, konferans bildirilerine ve çok daha fazlasına erişim sağlayan bilim, teknoloji ve biyomedikal disiplinleri için hazırlanmış en kapsamlı tam metin veri tabanıdır. Zengin ve geniş içeriği ile, bu alanlardaki araştırma ve geliştirme faaliyetlerini en iyi şekilde destekleyen veri tabanı, ilgili bölümlerdeki araştırmacıların ve öğrencilerin birincil danışma kaynağı konumundadır.
İçeriğinde;
• 1.350’ye yakın aktif tam metin dergi ve magazin
• 1.100’den fazla aktif ve hakemli tam metin dergi
• 900’den fazla aktif, hakemli ve gecikmesiz tam metin dergi
• Web of Science veya Scopus içerisinde indekslenen 690’dan fazla aktif tam metin dergi


Hiperkitap

Hiperkitap veri tabanı 15 Haziran 2019 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır
Hiperkitap Deneme Erişim Linki: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=ehost&defaultdb=e011tww
HiperKitap; Hiperlink tarafından geliştirilmiş, akademisyenlerin ve öğrencilerin akademik bilgiye hızlı ve kolay erişebildikleri Türkiye’nin ilk ve tek Türkçe e-kitap veri tabanıdır. Türkçe içerikli "Türkiye’nin ilk çevrimiçi kütüphanesi" olan HiperKitap’ta; tarihten edebiyata, matematikten felsefeye, sanattan mühendisliğe birçok konu başlığı altında 300’den fazla yayınevinin 18.000’den fazla e-kitabı bulunmaktadır. On binlerce e-kitabın yanı sıra HiperKitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.

E-Sınav

E-Sınav veritabanı,  deneme erişimine açılmıştır. Detaylar aşağıda bilgilerinize sunulmaktadır.

AÇIKLAMA:  Veritabanında açık erişim ve sınırsız erişim olmak üzere toplamda 11.312 içeriğe erişim mümkün.  Erişim için üniversitemiz IP adreslerinin tanımlı olduğu ağ bilgisayarlarından veya mobil cihazlardan kayıt yapılması yeterlidir. 

Deneme erişimi bitiminde, veritabanına "Açık Erişim" modunda  3305 içeriğe erişime devam edilebilecektir.

VERİTABANI İÇERİĞİ:

*YÖK-Dil Sağlık-Sosyal-Fen, e-YDS, Tıp-Dil sınavları için ayrı ayrı sorulardan oluşan testler ve her bir sorunun video çözümü.

*PTE: Sınavın 20 soru türüne ait tanıtım ve etkili stratejiler.

*IELTS: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*TOEFL iBT: 4 becerinin tamamını kapsayan detaylı tanıtım ve stratejiler.

*Dinleyerek Kelime: 3600 Akademik sınav kelimesi ve her kelime için Hafıza Teknikleriyle oluşturulmuş ses bağlantısı. Sadece dinleyerek kelime öğrenme.

*Cümle Çevirileri: Kelimelerin cümlede geldikleri anlamı sağlamlaştırmak ve okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış cümle çevirileri.

*Paragraf Çevirileri: Okuma anlama becerisini geliştirmek için hazırlanmış 7 adet strateji videosu ve 91 adet metin çevirisi.

*Görüntülü Gramer Konu Anlatımı: A’dan Z’ye tüm gramer konularının en ince detaylarıyla anlatıldığı 335 video anlatımlı içerik.

Erişim Linki: https://esinav.tumeraltas.com.tr