KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2010–2011 akademik yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Araştırmada, bilimsel bilgiye ulaşmada ve eğitimde en önemli destek birimi olan kütüphanemiz, 868 metrekarelik kapalı alana sahiptir. Kütüphane içerisinde aynı anda 300 okuyucunun yararlanabileceği okuma salonu mevcuttur. Okuma salonunda Wi-Fi (Kablousuz) internet erişiminin yanı sıra araştırmacı ve okuyucuların hizmetine sunulmuş 8 adet katalog tarama bilgisayarı bulunmaktadır. 13 Kasım 2017 tarihinde Hukuk Fakültesi Kütüphanemiz ve 29 Aralık 2017 tarihinde Medicana Hastanesi Kütüphanemiz açılmıştır.

Koleksiyon, satın alma ve bağış yoluyla geliştirilmektedir. Kütüphanemizde kaynaklar Library of Congress Sınıflama Sistemine göre yerleştirilmiş olup, açık raf sistemiyle çalışmaktadır.

Kütüphanedeki mevcut materyaller, Yordam Kütüphane otomasyon programı kullanılarak, elektronik ortama aktarılmış ve internetten okuyucuların hizmetine sunulmuştur.