Sevgili öğrencimiz;

Diplomanızın kargo ile gönderilebilmesi için mezuniyet işlemleriniz tamamlandıktan sonra obs.karatay.edu.tr/oibs/kariyer adresine

T.C.Kimlik numaranız ve şifreniz (Sisteme ilk defa giriş yapıyorsanız şifreniz T.C. Kimlik numaranızın ilk 5 hanesi) ile giriş yaparak, iletişim bilgileri kısmındaki adres ve telefon bilgilerini eksiksiz doldurup kaydettikten sonra sol tarafta bulunan "Diploma Talep Formu" nu yazdırarak imzalamanız ve ekinde kimlik fotokopisi ile birlikte Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ ne kargo ile göndermeniz gerekmektedir.


İşlemlerinizi tamamlayıp belgelerinizi Öğrenci İşleri Direktörlüğü’ ne kargo ile ulaştırdığınızda talebiniz işleme alınacak ve Öğrenci İşleri Direktörlüğü tarafından online ilişik kesme işleminiz yapılacaktır. İlişik kesme işleminizin yapılabilmesi için ödünç kitap, cübbe v.b. gibi üniversitemizin ilgili birimleriyle ilişiğinizin bulunmaması gerekmektedir. İlişik kesme işleminde sakınca bulunmayan mezunlarımızın diplomaları en kısa sürede karşı ödemeli olarak kargo ile adreslerine gönderilecektir.

 

Gönderilecek Belgeler:

1- Sistemden çıktısını alıp imzalayacağınız Diploma Talep Formu

2- Kimlik Fotokopisi

3- Öğrenci Kimlik Kartı