Değerli Öğrencilerimiz,

Yaklaşan sınavlar öncesinde KTO Karatay Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak sizlerin sorunsuz bir sınav dönemi geçirmesi için gerekli tedbirleri/önlemleri aldığımızı belirtmek isteriz.

Sınavlar öncesinde siz değerli öğrencilerimizin de aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmesi, belirtilen ayarları yapması/kontrol etmesi önem arz etmektedir. 

  1. Mümkün ise kablolu bağlantı kullanarak sınavlarınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz.
  2. Sınav öncesinde internet yükleme hızınızın en az 1-2 Mbit olması ve mümkünse daha iyi çeken bir lokasyonda (kablosuz ile bağlandığını varsayarak) sınavınızı gerçekleştirmesinizi öneriyoruz.
  3. Eğer mümkünse ping düşüşlerini önlemek adına sınav başlamadan önce modeminizi kapatıp, modem fişini prizden çıkardıktan sonra 20 saniye bekleyip tekrardan modemi prize takarak modemin IP’sinin sıfırlanmasını öneriyoruz.
  4. Sınavı esnasında ev ortamında iseniz interneti kullanan diğer cihazlardan çıkış yapmanız sınav anındaki internet hızınızı arttıracaktır.
  5. Akıllı telefon kullanıcılarının kendi kullandıkları mobil veriyi, diğer bir cihazla paylaşmasına imkân veren kişisel erişim noktası (hotspot) sistemini kullanarak sınavlara katılım sağlanmaması gerekmektedir.
  6. Sınav esnasında elektrikinternetkesilmesi vb. sınavınızı olumsuz etkileyecek durumlarla karşılaşmamak için sınavlarınıza üniversitemiz altyapısını kullanarak gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Gerçekleştirilen tüm sınavlarda, sınav haftası boyunca tüm bilgisayar laboratuvarlarımız açık ve hazır durumda bulundurulacaktır.
  7. Sınavlarınıza Google Chrome web tarayıcısından giriş sağlamanız gerekmekte olup aşağıdaki verilen Google Chrome web tarayıcı ayarlarınızı yapmanız/kontrol etmeniz önemlidir. 

https://uzem.karatay.edu.tr/dosyalar/sr_wta.pdf

8. Karatay UZEM Sınav Sistemi ile ilgili bilgilendirmeye aşağıdaki linkten erişim sağlayabilirsiniz. 

9. Açık Uçlu (Klasik) gerçekleştirilecek sınavlarda, sınav sorularına vereceğiniz cevapları ilgili boşluğa/alana izin verilen karakter sayısına uygun olarak (belirtilen karakter sayısını geçmeyecek şekilde) yazmanız gerekmektedir. Bu alana verilecek olan cevapların başka bir yerden kopyala/yapıştır şeklinde kopyalanmaması gerekmektedir.

10.  Ödev, Proje vb.ölçme-değerlendirme şeklinde gerçekleştirilecek olan sınavlar öncesinde yükleme yapacağınız dosyaları sisteme yüklemeden önce, sizler için hazırlamış olduğumuz videolu anlatımları izlemeniz önem arz etmektedir.       

https://www.youtube.com/watch?v=4NYjNTYpiDw

https://www.youtube.com/watch?v=KEDrRkjRRGs

 

Sorunsuz bir sınav dönemi geçirmenizi diler, 

UZEM Ekibi olarak sınavlarınızda başarılar dileriz. 21 Ocak 2021