Topluluğumuz 2018 yılında kurulmuş bir topluluktur. Üyelerine üniversite hayatlarında unutamayacakları anılar sunmayı, eğlenirken öğrenmeyi, paylaşmayı, yardım faaliyetlerinde rol almayı vaat eder. Düşünmenin yüceliğine inanır ve farklı bakış açıları arar. Tüm üniversitenin topluluğu olan Bilgi ve Düşünce Topluluğu’nun amacı entelektüel birikimi beslemektir. Topluluk bu amaca emin adımlarla ilerlerken eğlenmeyi ve güzel anılar biriktirmeyi de es geçmez.

Bilgi ve Düşünce Topluluğu olarak planladığımız etkinliklerimiz;

Münazara etkinlikleri,

Sanat ve psikoloji konulu toplantılar,

Hem sanat hem psikoloji içeriklerine yer verilecek olan yıllık dergi çalışması olarak sıralanmıştır

Daha önce gerçekleştirdiğimiz ödüllü Tabu Turnuvası etkinliğimiz ile birçok katılımcıya ulaşmış, katılımcıların hem çok eğlendiği hem de birbirini yakından tanıdığı bir etkinlik gerçekleştirmiş olduk. Turnuvamızın sonunda kazanan üç takıma ikişer tane tiyatro bileti hediye ederek eğlencelerini sürdürmelerini hedefledik.

Bilgi’sel Psikoloji Zirvesi: Psikolojinin alt alanlarından 10 farklı hocayı ağırladığımız bu zirve beş gün sürdü. Bu etkinliğimizde Gestalt psikolojisi, adli psikoloji, travma gibi konularda bilgi sahibi olduk.

Bakış Açısı isimli sanat ve psikoloji içeriklerinin tartışıldığı yıllık dergimizin sayısı tüm Bilgi ve Düşünce Topluluğu ekibinin yoğun çalışmaları ile çıkarıldı.

23 Nisan kutlamaları için topluluk sayfamızda paylaştığımız gönderi ile çevremizdeki çocukların çizdikleri resimleri göndermenizi istedik ve çekilişle katılımcılardan birine kitaplar gönderdik.

Masterchef finalisti Ekin Eylem Ulaş ile ınstagram üzerinden bir söyleşi gerçekleştirdik. Sizlerden gelen soruları ona yönelttik.

Dr. Özge Kantaş ile psikoloji öğrencilerinde öz şefkati, psikoloji mezununun yapabileceklerini, öğrenmeyi, hayallerimizi, korkularımızı, yapacağımız işleri konuştuk.

30 Ağustos Zafer Bayramımızı birlikte kutlamak için ufak bir çekiliş düzenledik. Kazanan kişiye Şu Çılgın Türkler kitabını hediye ettik.

Psikolog Ayşe Nur Boz ve Diyetisyen İsra Tan ile ‘’Yeme Bozuklukları ‘’ üzerine bir canlı yayın yaptık. Konuyla ilgili uzman bilgileri ile bakış açımızı genişlettik. TPÖÇG Temsilciliği ortaklığıyla Bildir Bildir bilgi yarışması yaptık. Birinci olan arkadaşımıza ismine özel kupa hediye ettik.

Önümüzdeki süreçte yüz yüze ve online olarak aktifliğimizi korumayı hedeflemekteyiz buna yönelik henüz proje aşamasında olan birçok etkinliğimiz bulunmakta. Bakış Açısı dergimizin yeni sayısının çıkarılması, bilgi yarışmaları planlama, yeni bir psikoloji zirvesi planlama gibi hedeflerimiz var.

Topluluk Başkanı: ZEHRA BAĞCALI

Mail: [email protected]

Topluluk Danışmanı: Arş. Gör. Emre Sunay

Mail: [email protected]