Sosyal Medya Hesapları

NEDİR?

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi, 26-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Türkiye’nin yapay zekâ temalı ilk bahar şenliğine ev sahipliği yapacaktır.
Organizasyon; dijital teknolojilerin tüm fonksiyonlarıyla anlatılacağı ve deneyim alanlarıyla tecrübe edileceği yapay zekâ, NFT ve METAVERSE, BLOCKCHAIN temalı Türkiye'nin ilk üniversite bahar şenliğidir.
Yaklaşık 20 farklı şehirden, 20 bin katılımcının beklendiği festival; 2021 Aralık ayında KTO Karatay Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen ilk dijital sanat gösterisinden sonra üniversiteler düzeyinde yapılacak olan en büyük organizasyondur.

TEMA

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızlı bir değişim ve dönüşüm yaşadığı günümüzde, dijital öylesine güçlü ve yapıcı bir pozisyona bürünmüştür ki insanlar diledikleri zaman diledikleri yerde istedikleri her türlü bilgiye anında erişebilmektedir. Küresel rekabetin birkaç on yıl öncesine göre bambaşka boyutlara büründüğü 2022 dünyasında yapay zekâ, NFT, METAVERSE, BLOCKCHAIN gibi kavramlar hızla tüm insanlığın gündemi hâline gelmiştir. Şüphesiz bu değişim ve dönüşümü daha yakından tanıyan hatta bu sürecin bir aktörü olan toplumlar, küresel düzeyde önemli bir avantaja sahip olacaktır.

Bu doğrultuda KTO Karatay Üniversitesi; mekân ve paranın dijital ortamda karşılık bulduğu, mesleklerin yeniden şekillendiği, öğrenmenin sadece insanlara mahsus bir süreç olmaktan çıktığı bir zamanda geleceği şekillendirecek eğilimlerin ve geleceğin mesleklerini Konya ve ülkemiz yararına anlatmak istemektedir.

KİMLER KATILABİLECEK?

Etkinliklere KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri, Konya’daki diğer üniversitelerin öğrencileri, Konya ve çevre illerdeki liselerin 12. sınıf öğrencileri ve YKS’ye hazırlanan üniversite adayları katılım sağlayabilecektir.ETKİNLİKLER

Dört gün sürecek organizasyon kapsamında ziyaretçiler, yapay zekâyı farklı alanlarda deneyimleme fırsatına sahip olacak ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle keyifli bir bahar şenliği yaşayacaklar. KTO Karatay Üniversitesi Merkez Kampüsü’ndeki organizasyonda söyleşi ve atölye çalışmaları, yarışmalar, spor ve e-spor turnuvalarının yanı sıra EYPİO konseri ile Türkiye’nin en farklı bahar şenliği gerçekleştirilecek.

DESTEKÇİLER

  • Karatay Belediyesi
  • Trendyol
  • Deha Grup
  • Konya Çimento
  • AVS Tarım