Hoş geldiniz

KTO Karatay Üniversitesi Kesin Kayıt Kılavuzu

Prof. Dr. Bayram SADE

Prof. Dr. Bayram SADE

Rektör

Sevgili Karataylılar;

Yıllardır bugünler için uğraşıp emek harcadınız ve artık emeklerinizin karşılığını aldınız. Sizler geleceğinize dair çok önemli bir tercihte bulundunuz ve “Benim Tercihim KTO Karatay Üniversitesi” diyerek bu büyük ailenin bir ferdi oldunuz. İş dünyasının üniversitesi olarak yola çıkan ve kuruluşu 1251 yılına dayanan; eğitim, bilim ve kültür tarihimizin simgesi Karatay Medresesi’nin günümüzdeki ruhu Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi’ne hoş geldiniz.

Burası bilim kapısıdır ve Dijital Çağın Dijital Üniversitesi mottosuyla çağın gerekliliklerini yerine getirerek, tüm insanlığın ihtiyaç duyduğu nitelikte bireyler yetiştirmektedir.

Üniversitemiz, her biri kendi alanında nitelikli ve yenilikçi bakış açısına sahip akademik ve idari kadrolarıyla, ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere her daim hazırdır. Yine 26.000’den fazla üyesi ile Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşları arasında yer alan Konya Ticaret Odası, üniversite yaşamınızda en büyük destekçinizdir.

KTO Karataylılar sporda, sanatta, bilimsel-sosyal ve kültürel faaliyetlerde hep öncü olmuştur. Bu hususta üniversite yaşamınız boyunca öğrenci toplulukları ve spor takımlarına aktif olarak katılmanızı tavsiye ediyorum. Spordan sanata, edebiyattan bilime yeni akademik yılda da 66 öğrenci topluluğu ve 18 spor takımı ile sizler de yeni başarı hikâyeleri yazabilirsiniz.

Kariyer ve Gelişim Ofisimiz sayesinde hem öğrenim gördüğünüz süre içerisinde hem de mezun olduktan sonra kendinizi sınırsızca geliştirme imkânına sahipsiniz. Kariyer Ofisimiz tarafından yıl içerisinde düzenlenen “Paraşüt Kariyer Fuarı” “Paraşütte Mevzu Mezun” gibi etkinliklerle sektör temsilcileriyle bir araya gelebilir, iş ve staj mülakatları gerçekleştirebilir, mezunlarımızla bir araya gelerek onların tecrübelerinden faydalanma imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca “Kısmi Zamanlı Asistan Öğrenci Projesi” ile üniversite birimlerinde görev alabilir, “İşi Yerinde Gözle/Hukukta Gözlem Projesi” ve “Gönüllü Staj Programı” ile mesleğinize dair gözlem yaparak daha okurken iş tecrübesi elde edebilirsiniz.

Yine bir Karatay klasiği olan Soba Başı Sohbetleri ile gönlünüzce eğlenebilir, sanat ve kültür dünyamızın seçkin isimleri ile bir araya gelebilirsiniz. Üniversite Seçmeli Ders havuzunda yer alan birbirinden değerli dersler sayesine akademik birikiminizi, ilgi duyduğunuz alanlarla entegre edebilirsiniz. Genel Aktivite Dersi ile seminer, konferans, atölye ve benzeri etkinliklere katılım sağlayabilir, böylece eğlenerek öğrenme modelini yakından deneyimleyebilirsiniz.

KTO Karatay Üniversitesi olarak milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, bu büyük ailenin bir ferdi olarak tüm alanlarda KTO Karatay Üniversitesi kimliğini taşımanın haklı gururunu yaşayacağınıza inanarak, başarılarla dolu bir eğitim hayatı diliyorum.


Fakülte
Yüksekokul
Meslek Yüksekokulu
Program

KTO Karatay Üniversitesi’nin Sevgili Öğrencileri,
Kayıtlar bölüm farkı olmaksızın,
Elektronik Kayıt                 : 04-08 Eylül 2021
Kampüste Kayıt                : 06-10 Eylül 2021 (09.00 – 17.00 saatleri arasında)
Kayıtların Yapılacağı Adres
KTO Karatay Üniversitesi Kampüsü, Akabe Mah. Alaaddin Kap. Cad. No: 130 42020 Karatay / KONYA
Tel: 444 1251 Whatsapp: 549 551 1251
İnternet Üzerinden Doldurulacak Öğrenci Bilgi Formu
Kayıt işlemi için öncelikle Öğrenci Bilgi Formunun doldurulması zorunludur.
Öğrenci Bilgi Formu için;
https://obs.karatay.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_Kayit_op.aspx

Formu doldurmayı tamamladıktan sonra “Kaydet” butonuna basmayı unutmayınız.

Burs Başvuruları
Kardeş Bursu, Şehit ve Gazi Bursu, Ahilik Bursu (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarının Üniversitemiz ile protokol yapmaları şartı ile), Sporcu Bursu ve Engelli Bursundan yararlanmak isteyen öğrencilerimiz https://bursbasvuru.karatay.edu.tr/ adrese istenilen belgeleri yüklemek kaydıyla başvuru yapabilecektir. Başvuru sonuçlarından sonra kayıt işlemlerini (e-kayıt, kampüste kayıt) gerçekleştirebilirsiniz. Burs başvuru belge asıllarının üniversiteye ibraz edilmesine gerek yoktur.
Şehit ve Gazi Bursu ile Sporcu Bursu başvurusu yapan öğrencilerimizin başvuru sonuçları 10 Eylül 2021 mesai bitiminde kendilerine bildirilecektir.

OBS Şifresi
Öğrencilerin akademik ders kayıtları, internet üzerinden OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) adlı bir veri tabanı sistemiyle takip edilmektedir. Sisteme girebilmek için;
OBS bağlantı adresi: obs.karatay.edu.tr
Kullanıcı adınız: Öğrenci numaranız (Öğrenci numaranızı https://obs.karatay.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx adresinden alabilirsiniz.)
OBS şifrenizi güvenli bir yerde saklayınız ve kimseyle paylaşmayınız. Bilgilendirme mesajlarının sizlere ulaşabilmesi için kayıtlı iletişim numaranızın ve e-mail adresinizin güncel olması gerekmektedir.

Ders Kayıtları
Kesin kayıt yaptıran 1. sınıf öğrencilerimiz 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi ders kayıtlarını 27 Eylül-01 Ekim 2021 tarihleri arasında bizzat kendileri Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapacaklardır. Tüm programlarda dersler 04 Ekim 2021 tarihinde başlayacaktır.
Akademik Danışmanlık
Tüm birinci sınıf öğrencilerimize, bulundukları her sınıf için bir “sınıf danışmanı’’, öğrenim hayatı boyunca da öğrencilere bir ‘’akademik danışman’’ ve ‘’sektör danışmanı’’ atanır. Danışmanlar, öğrencilerimizin akademik hayatlarında ve iş dünyasına hazırlanmaları sürecinde yanlarında olacaktır.

Elektronik Kayıt

Elektronik Kayıtlar 04-08 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, e-Devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden yapılacaktır.
E- Kayıt Adımları:
1. Adım
Üniversitemiz web sitesinde bulunan Öğrenci Bilgi Formunu doldurunuz. Öğrenci Bilgi Formu için;
https://obs.karatay.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_Kayit_op.aspx
2. Adım
Ödeyeceğiniz ücreti borç sorgulama ekranından kontrol ediniz.
http://borcsorgula.karatay.edu.tr/
Elektronik Kayıt yapabilmeniz için öğrenim ücretinin eksiksiz yatırılması gerekmektedir.
E-Devlet ile banka arasında sorgulamalar saatlik periyodlarla yapıldığından öğrenim ücreti ödemenizi yaptıktan asgari bir saat sonra elektronik kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
3. Adım
Kredi kartı ile yapılacak ödemelerinizi Sanal Pos ile https://sanalpos.karatay.edu.tr/ , nakit ödemelerinizi ise Halk Bankasının tüm şubelerinden Kurumsal Tahsilat Programı aracılığı ile yapabilirsiniz. Ayrıca; Halk Bankası ATM’lerinden ve İnternet Bankacılığından işlem yapılabilmektedir.
4. Adım
Öğrenim ücretinizi ödedikten en az bir saat sonra e-Devlet üzerinden kaydınızı tamamlayınız.
Elektronik Kayıt işlemlerini tamamlayan ve kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktıyı alan öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde Üniversitemize gelmeleri veya belge getirmeleri gerekmemektedir.
Ancak kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı, ÖSYS sınav sonuç belgesi ile puan detaylarını gösterir belgenin çıktısı Öğrenci İşleri Direktörlüğüne 31 Aralık 2021 mesai bitimine kadar ulaştırılmalıdır.
Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alımı yapan Geleneksel Türk Sanatları ile kayıt esnasında sağlık raporu istenilen Pilotaj ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümleri için e-devlet üzerinden elektronik kayıt yapılmamaktadır. İlgili bölümlere kayıt yaptıracak adayların kayıt için belirtilen tarihlerde kampüse şahsen gelmeleri gerekmektedir.
Pilotaj ile Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümüne kayıtta istenilen sağlık raporunun alınabileceği sağlık kurum ve kuruluşlarına ulaşmak için:
http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/saglik_birimi/yetkili_saglik_kuruluslari.pdf
Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrencilerin 06-10 Eylül 2021 tarihleri arasında Üniversitemize şahsen başvurarak kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

SENİN ÜNİVERSİTEN

Kampüste Kayıt

Kayıt işlemi için öncelikle Öğrenci Bilgi Formunun doldurulması zorunludur.
Öğrenci Bilgi Formu için;
https://obs.karatay.edu.tr/oibs/ogrsis/ogr_on_Kayit_op.aspx

Formu doldurmayı tamamladıktan sonra “Kaydet” butonuna basmayı unutmayınız. Kampüste kayıt için aşağıda belirtilen belgeler ile şahsen üniversiteye gelmeniz gerekmektedir.
Gerekli Belgeler

  • Lise diplomasının onaylı örneği (Noterden veya mezun olunan liseden onaylatılabilir) veya E-Devlet üzerinden alınan mezuniyet belgesi) (Kayıp ise; ortaöğretim kurumundan alınacak kayıp belgesi),
  • YKS sınav sonuç belgesi ile puan detaylarını gösterir belgenin bilgisayar çıktısı,
  • Ödeme dekontu (İndirimli, ücretli öğrenciler için),
  • Pilotaj ile Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri bölümlerine yerleşen öğrenciler için güncel tarihli adli sicil kaydı (arşiv kayıtlı) ve sağlık raporu (sağlık raporunun alınabileceği sağlık kurum ve kuruluşlarına ulaşmak için:

http://web.shgm.gov.tr/documents/sivilhavacilik/files/pdf/saglik_birimi/yetkili_saglik_kuruluslari.pdf
Önemli Bilgiler:

 • Öğrencilerimizin kayıt için şahsen başvurmaları gerekmektedir. Mazereti olan öğrencilerimiz noterden verecekleri vekâletname ile de kayıt yaptırabilir.
 • Posta yolu ile kayıt kabul edilmez.
 • Kayıt yaptırılmamış kontenjanlar ek yerleştirme için ÖSYM’ye bildirilecektir. 10 Eylül 2021 mesai bitimine kadar kayıt yaptırmayan öğrenciler sonradan kayıt için hak iddia edemez.
 • KTO Karatay Üniversitesi’nin herhangi bir programında kayıtlı bulunan öğrenciler, 2021 yılında yerleştirildikleri programa kesin kayıt yaptırmadan önce, Öğrenci İşleri Direktörlüğüne başvurarak ayrılacakları programdan ilişiklerini kesmelidir.

Liseden Mezun Olamayanlar İçin Ek Süre
Üniversitemize kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

İngilizce Hazırlık Programı

1. İngilizce Hazırlık Yeterlik ve Genel İngilizce Muafiyet Sınavları

İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavı (KTO Karatay University English Proficiency and Placement Test– KEPT 1) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılan üç aşamalı bir sınavdır. Bu sınav İngilizce Hazırlık Sınıfından muaf olacak öğrencilerin tespiti ve muaf olamayan öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesini sağlar. BU SINAVA GİREBİLMEK İÇİN KAYIT ESNASINDA YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULUNA SINAV BAŞVURUSU YAPMAK ŞARTTIR.
KEPT 1’e gelirken resmi kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) ve öğrenci kimlik kartınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
Zorunlu veya İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfında Eğitim Görecek Öğrencilerin Sınav Takvimi
Sınav Tarihi                                         : 23.09.2021
Birinci Aşama*                                 : 23.09.2021 Saat: 09.30 Listening/Dinleme
İkinci Aşama**                                 : 23.09.2021 Saat: 11:30 Speaking/Konuşma
Üçüncü Aşama***                         : 23.09.2021 Saat: 15:30 Writing/Yazma
* Birinci aşamaya sınava kayıt yaptıran bütün öğrencilerimiz girebilirken, ikinci ve üçüncü aşamalar şartlıdır.
** İkinci aşamaya girebilmek için birinci aşamadan 40 puan üzerinden en az 20 puan almak şarttır.
*** Üçüncü aşamaya girebilmek için ikinci aşamadan 30 puan üzerinden en az 15 puan almak şarttır.
Sınav salon ve sonuç bilgileri için https://www.karatay.edu.tr/FakulteDuyurular/YDYO.html adresini takip ediniz.
KTO Karatay Üniversitesi İngilizce Hazırlık Sınıfı Zorunlu Olan Mühendislik Fakültesi (Endüstri Mühendisliği bölümü hariç) Öğrencileri ve Hazırlık Sınıfında İsteğe Bağlı Olarak Öğrenim Görecek Olan Öğrencilerin Dikkatine!
İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunlu olan Mühendislik Fakültesi öğrencileri, 23.09.2021’da saat 09.30’da üniversitemiz tarafından yapılacak İngilizce Yeterlik ve Seviye Tespit Sınavına (KEPT 1) gireceklerdir. Bu sınavdan 100 tam puan üzerinden toplam 60 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz lisans eğitimlerine İngilizce Hazırlık Sınıfını atlayarak, doğrudan başlayacaktır. Sınava katılmayan veya 60 puanın altında not alan öğrencilerimiz ise eğitimlerine İngilizce Hazırlık Sınıfından başlayacaklardır.
KEPT 1 sınavına girmeyen veya 60’ın altında puan alarak İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunlu/isteğe bağlı bölümlerde öğrenim görecek öğrenciler karışık olarak şubelendirileceklerdir.
KEPT 1 Sınavına Katılmayan Öğrencilerin Durumu
KEPT 1 katılmayan öğrenciler, bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar ve bu öğrenciler için telafi sınavı yapılmamaktadır.
İngilizce Hazırlık Sınıfı’nda dersler 4 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayacaktır. Derslerin %80’ine devam zorunluluğu vardır ve ilk dersten itibaren yoklama alınır.

İngilizce Hazırlık Sınıfı’ndan Muaf Olmayı Sağlayan Diğer Sınavlar ve Geçme Ölçütleri
Aşağıdaki şartları sağlayan ve belgeleyen öğrenciler söz konusu belgeleri Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğine sunmaları halinde zorunlu hazırlık sınıfından muaf olurlar;
(a) Senato’nun eşdeğerliğini kabul ettiği ulusal ve uluslararası yabancı dil sınavlarına ait başarı belgesi olanlar,
(b)Son iki yıl içerisinde ÖSYM’nin düzenlediği YDS’den 70 veya YÖKDİL sınavından 75 puan alan öğrenciler,
(c) ÖSYM tarafından yayımlanan (25.02.2016) Yabancı Dil Eşdeğerlikleri Tablosunda belirtilen ve son iki yılda TOEFL IBT 84, Cambridge CAE (B), PTE Akademik 71 puan ve üzeri alanlar,
(d) Son üç akademik yıl içerisinde KTO Karatay Üniversitesi veya başka bir üniversitede kazanılan bölümün yabancı dilinde hazırlık sınıfından muaf tutulmuş veya B2 düzeyini başarıyla bitirmiş olanlar ve
(e) Son üç yılda resmi dili Arapça veya İngilizce olan bir ülkede lise eğitimini veya üniversite eğitimini ilgili programın eğitim dilinde yapanlar.
Bu sınavlardan herhangi birinin orijinal sonuç belgesini Yabancı Diller Yabancı Diller Yüksekokulu’na teslim etmeniz halinde İngilizce Seviye Tespit Sınavı’na girmeksizin İngilizce Hazırlık Sınıfı’ndan muaf sayılırsınız.

2. İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü İngilizce Yeterlik Sınavı
İngilizce Yeterlik Sınavı, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından iki aşamada yapılacak olan, dinleme, okuma, yazma ve konuşma yeteneklerinin ölçüldüğü sınavdır. Bu sınavda 60 puan ve üzerinde alan öğrenciler lisans eğitimlerini almaya başlarken 60 puanın altında alan öğrencilerin bir yıl zorunlu hazırlık eğitimi almaları şarttır.
İki aşamalı olan bu sınavın sınav takvimi aşağıdaki gibidir:
Sınav Tarihi:                                       23.09.2021
Birinci Aşama (Yazılı Sınav):         23.09.2021– 09:30 – 11:30
İkinci Aşama (Sözlü Sınav):           23.09.2021– 14:30 – 16:30
İngilizce Hazırlık Sınıfından Muaf Olmayı Sağlayan Diğer Sınavlar ve Geçme Ölçütleri
Aşağıdaki şartları sağlayan ve belgeleyen öğrenciler söz konusu belgeleri Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğine sunmaları halinde zorunlu hazırlık sınıfından muaf olurlar;
(a) Senato’nun eşdeğerliğini kabul ettiği ulusal ve uluslararası yabancı dil sınavlarına ait başarı belgesi olanlar,
(b) Son iki yıl içerisinde ÖSYM’nin düzenlediği YDS’den 70 ve YÖK’ün düzenlediği YÖKDİL sınavından 75 puan alan öğrenciler,
(c) ÖSYM tarafından yayımlanan (25.02.2016) Yabancı Dil Eşdeğerlikleri Tablosunda belirtilen ve son iki yılda TOEFL iBT 84, Cambridge CAE (B), PTE Akademik 71 puan ve üzeri alanlar,
(d) Son üç akademik yıl içerisinde KTO Karatay Üniversitesi veya başka bir üniversitede kazanılan bölümün yabancı dilinde hazırlık sınıfından muaf tutulmuş veya B2 düzeyini başarıyla bitirmiş olanlar ve
(e) Son üç yılda resmi dili Arapça veya İngilizce olan bir ülkede lise eğitimini veya üniversite eğitimini ilgili programın eğitim dilinde yapanlar.
Sınav salon ve sonuç bilgileri için https://www.karatay.edu.tr/FakulteDuyurular/YDYO.html adresini takip ediniz.
3. Arapça Hazırlık Yeterlik ve Genel Arapça Muafiyet Sınavları
Arapça Hazırlık Sınavı
Arapça Yeterlik sınavı, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılan yazılı ve sözlü kısımlardan oluşan iki aşamalı bir sınavdır. Bu sınav Arapça Hazırlık Sınıfından muaf olacak öğrencilerin belirlenmesini sağlar.
Arapça Hazırlık Sınavına gelirken resmî kimlik (nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport) ve öğrenci kimlik kartınızı mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.
Sınav Tarihi        : 27.09.2021
Yazılı Sınav Saati               : 10.30 – 11.30 
Sözlü Sınav Saati              : 12.00 – 13.00
Aşağıdaki şartları sağlayan ve belgeleyen öğrenciler söz konusu belgeleri Yabancı Diller Yüksekokulu Sekreterliğine sunmaları halinde zorunlu hazırlık sınıfından muaf olurlar;
(a) Senato’nun eşdeğerliğini kabul ettiği ulusal ve uluslararası Arapça dil sınavlarına ait başarı belgesi olanlar,
(b) Son iki yıl içerisinde ÖSYM’nin düzenlediği YDS’den 70 veya YÖKDİL sınavından 75 puan alan öğrenciler,
(c) Son üç akademik yıl içerisinde KTO Karatay Üniversitesi veya başka bir üniversitede kazanılan bölümün muafiyet sınavından başarılı olarak Arapça hazırlık sınıfından muaf tutulanlar,
(d) Son üç yılda resmi dili Arapça olan bir ülkede lise eğitimini veya üniversite eğitimini ilgili programın eğitim dilinde yapanlar.
KTO Karatay Üniversitesi Arapça Hazırlık Sınıfı Zorunlu Olan Yabancı Diller Yüksekokulu Arapça Mütercim Tercümanlık Bölümü Öğrencilerinin Dikkatine!
Arapça Hazırlık Sınıfı Zorunlu Olan Yabancı Diller Yüksekokulu Arapça Mütercim Tercümanlık Bölümü Öğrencileri 27.09.2021 tarihinde saat 10.30’da üniversitemiz tarafından yapılacak Arapça Yeterlik Sınavına gireceklerdir. Bu sınavdan 100 tam puan üzerinden 60 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz lisans eğitimlerine Arapça Hazırlık Sınıfını atlayarak, doğrudan başlayacaktır. Sınava katılmayan veya 60 puanın altında not alan öğrencilerimiz ise eğitimlerine Arapça Hazırlık Sınıfından başlayacaklardır.
Arapça Hazırlık Sınıfı’nda dersler 4 Ekim 2021 Pazartesi günü başlayacaktır. Derslerin %80’ine devam zorunluluğu vardır ve ilk dersten itibaren yoklama alınır.
4. Fakültelerin İngilizce Dersleri için Muafiyet Sınavları ve Derslerin Başlaması
Üniversitemiz programlarından herhangi birine yerleşen öğrencilerimizden müfredatlarında bulunan zorunlu İngilizce derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için 6-7-8 Ekim 2021 tarihleri arasında muafiyet sınavları yapılacaktır. Sınavlara girmek isteyen öğrenciler 27 Eylül 2021 tarihinde internet sitesi üzerinden duyurulacak link üzerinden en geç 04 Ekim 2021 tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. Sınav bilgileri başvuruların tamamlanmasının ardından 5 Ekim 2021 tarihinde Yabancı Diller Yüksekokulu web sayfasında duyurular kısmından yayınlanacaktır.

 

Burslar

Vakıf üniversitelerinin ücretli olması, adayların tercihlerini yaparken “ekonomik olma” kriterini de göz önünde bulundurmalarını gerektirmektedir. Böylece öğrencilere sunulan burs olanakları üniversite tercihlerinde çok önemli bir etken oluşturmaktadır. Bu bağlamda, Türkiye’nin en köklü ticaret odalarından olan Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan üniversitemiz çatısı altında öğrenim görmek isteyen öğrencilere oldukça geniş burs imkânları sunulmaktadır.
Giriş Başarı Bursu (ÖSYM Bursu)
Üniversiteye giriş sınavında YKS Kılavuzunda yer alan "burslu” veya " indirimli” kontenjandan yerleştirilen öğrencilere sağlanan burstur. Burslu öğrencilerden öğrenim ücreti alınmaz.
Bursluluk Süresi
Hazırlık sınıflarında 1 yıl, ön lisans programlarında 3 yıl, lisans programlarında 5 yıl, Tıp Fakültesinde 7 yıl boyunca burs kesilmeden öğrenim devam eder. Bu süre 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında Üniversitemize ilk kez kayıtlanan öğrenciler için geçerlidir.

Üniversitemizi İkinci Kez Kazanan Öğrencilerimiz İçin
Üniversitemizde ücretli ya da indirimli programda öğrenim görürken, ikinci kez ÖSYM sınavlarına girerek, daha önce öğrenim görmüş olduğu aynı programa burslu ya da daha yüksek indirimli kontenjandan yerleşen öğrenciler, kazandıkları yıl için yeniden kayıt yaptırırlar ve Üniversitemizi tekrar kazandıkları yıl öğrenim ücreti üzerinden ödeme yaparlar.
Özel Koşul (64 Nolu Koşul)
Üniversitemizden veya başka bir yükseköğretim kurumundan mezun olanlar, YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde ilgili statülerde kayıt yaptırabilirler. (Pilotaj Bölümü öğrencileri bu kapsam dışında olup, uçuş ve öğrenim ücretini ödeyecektir.)
Ön lisans programından mezun olup üniversitemizde ön lisans programı kazananlar ile lisans mezunu olup da üniversitemizi kazananlar Giriş Yüksek Başarı Bursu, Barınma Bursu, Dil Okulu Bursu ile Yurtdışı Yüksek Lisans Burslarından faydalanamazlar.
Üniversitemiz veya başka bir yükseköğretim kurumu öğrencisi iken ayrılanlar veya ilişiği kesilen/ilişiğini kesenler YKS sonuçlarına göre burslu veya indirimli programlara yerleşmeleri halinde ilgili statülerde kayıt yaptırabilir, bu öğrencilerden Üniversitemizi kazananlar gerekli şartları sağlamaları halinde Giriş Yüksek Başarı Bursu, Barınma Bursu, Dil Okulu Bursu ile Yurtdışı Yüksek Lisans Burslarından da faydalanabilirler.
 Giriş Yüksek Başarı Bursu
Üniversitemize YKS sınavları ile yerleşen, ÖSYS başarı sıralaması ile yerleştiği puan türüne göre aşağıda ayrıntıları belirtilen başarı sıralamasına sahip olan öğrencilere sağlanan burstur. Normal öğrenim süresi içinde her akademik yıl boyunca sekiz ay olmak üzere, Türkiye genelinde; 
SAY ve EA puan türlerinden;
1-100 arası derece yapan tüm öğrencilere aylık: 3.000,00 TL,
101-1000 arası derece yapan tüm öğrencilere aylık: 2.500,00 TL,
1001-2500 arası derece yapan tüm öğrencilere aylık: 2.000,00 TL,
2501-5000 arası derece yapan tüm öğrencilere aylık: 1.500,00 TL,
5001-10.000 arası derece yapan tüm öğrencilere aylık: 1.000,00 TL,
10.001-100.000 arası derece yapan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesine yerleşen öğrencilere 500,00 TL,
SÖZ puan türünden;
1-100 arası derece yapan öğrencilere aylık: 2.000,00 TL,
101-1000 arası derece yapan öğrencilere aylık: 1.500,00 TL,
1001-2500 arası derece yapan öğrencilere aylık: 1.000,00 TL,
2501-5000 arası derece yapan öğrencilere aylık: 500,00 TL,
DİL puan türünden;
1-100 arası derece yapan öğrencilere aylık: 1.500,00 TL,
101-1000 arası derece yapan öğrencilere aylık: 1.000,00 TL,
1001-2500 arası derece yapan öğrencilere aylık: 500,00 TL,
burs verilir.
Hazırlık dâhil normal öğrenim süresi boyunca sağlanır. Ağırlıklı not ortalamasının dönemlik programlarda bir dönemin sonunda, yıllık programlarda bir yılın sonunda 2.00’ ın altına düşmesi halinde ilgili dönem/yıl için burs kesilir. Bir sonraki ağırlıklı not ortalamasının dönemlik programlarda bir dönemin sonunda, yıllık programlarda bir yılın sonunda ortalamasının 2.00 veya üzerine yükselmesi halinde burs tekrar sağlanır. Bursun kesildiği yıl için geriye dönük ödeme yapılmaz.
Üniversitemizden veya başka bir yükseköğretim kurumundan ön lisans mezunu olup Üniversitemizde ön lisans programı kazanan öğrencilere ve lisans mezunu olup da Üniversitemizi kazanan öğrencilere uygulanmaz. 
Ek puanlı yerleşen öğrencilere uygulanmaz. 
Yalnızca anadal programı için uygulanır; çift anadal programı için geçerli değildir. 
Başvuru süresi, kayıt tarihinden itibaren bir aydır. Süresinde başvurmayan öğrenci ilgili yıl için bursundan vazgeçmiş sayılır. Geriye dönük ödeme yapılmaz. 
Ahilik Bursu (Ticaret Odası Destek Bursu)
Konya Ticaret Odası üyelerinin, birinci derece yakınlarının ve eşlerinin YKS, DGS, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kontenjanı ile önlisans veya lisans programına kayıt yaptırmaları halinde %15 oranında destek bursu sağlanır. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsalarının Üniversitemiz ile protokol yapmaları şartı ile, üyelerinin, birinci derece yakınlarının ve eşlerinin YKS, DGS, yatay geçiş ve uluslararası öğrenci kontenjanı ile ön lisans veya lisans programına kayıt yaptırmaları halinde de %15 oranında destek bursu sağlanır. 
Üyelerin yetki belgesi sunması (şirket üyeliklerinde imzaya yetkili olduğunu gösterir belge) ve bu yetki belgesinin normal eğitim öğretim süresi boyunca her akademik yılı başında yenilenmesi gerekir. 
Oda/Borsa üyeliğinin üniversiteye ilk kayıt tarihinde bulunması gerekir. Sonradan üye olunması halinde üye bu burstan yararlanamaz. 
Başvuru, ilk kayıt/ders kayıt haftasında yapılır. Süresinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılır, ilgili yıl için öğrenci bu burstan faydalanamaz. Başvuru yapması halinde bir sonraki yıl/dönem itibariyle burstan faydalanabilir; geriye dönük ücret iadesi yapılmaz. 

İlk kayıt esnasında üyeliği olduğu halde ilgili kurum ile üniversite arasında protokol bulunmadığından burstan faydalanamayan öğrenci, protokolün yapılması halinde bu burstan yararlanabilir. Geriye dönük ücret iadesi yapılmaz. 
Tercih Bursu
Üniversitemizin lisans ve ön lisans bölümlerini YKS ve DGS ile (Pilotaj, Hukuk ve Tıp Fakültesi hariç) ücretli kontenjandan 1. sırada tercih ederek yerleşenlere %30, 2. sırada tercih ederek yerleşenlere %25, 3. sırada tercih ederek yerleşenlere %20 oranında tercih bursu verilir.
Şehit ve Gazi Bursu
Şehit veya gazi olmuş Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu ve devlet görevlilerinin çocuklarına, Üniversitemize kayıt hakkı kazandıkları takdirde ÖSYM başarı sıralamaları dikkate alınarak Mütevelli Heyet tarafından belirlenen kontenjan dâhilinde tam burs sağlanır. 
Kayıt olduktan sonra ebeveyninden biri şehit ya da gazi olan öğrenci, kontenjan dâhilinde burstan yararlanabilir. Şehit olma tarihini takip eden akademik yılı başından itibaren geçerli olur. 
Başvurular, kayıt esnasında yapılır. Başvuranlara kontenjan dâhilinde ÖSYM başarı sıralamaları ile yerleştiği puan türü dikkate alınarak bu burs sağlanır. 
Kontenjan kalması halinde, lisansüstü öğrenciler, dikey geçiş ve yatay geçiş ile kayıt yaptıran şehit ve gazi çocukları da bu burstan yararlandırılır. 
Başvuru süresi, kayıt tarihinden itibaren bir aydır. Süresinde başvuruda bulunmayan öğrenci ilgili yıl için şehit gazi bursundan vazgeçmiş sayılır. Geriye dönük ücret iadesi yapılmaz.

Kardeş Bursu
Üniversitemizde öğrenim gören (ön lisans, lisans ve lisansüstü) kardeşlere uygulanan burstur. Kardeşlerden birinin burslu veya indirimli olması halinde diğer kardeşe/kardeşlere %5, kardeşlerin burslu olmaması durumunda ayrı ayrı %10 burs sağlanır. 
Kardeşlerden birinin mezun olması dışında, ilişik kesmesi halinde, diğer kardeşe/kardeşlere indirim uygulaması ilişik kesmeyi takip eden akademik yılı başında sona erer. 
Başvuru süresi, ikinci kardeşin üniversiteye kayıt tarihinden itibaren bir aydır. Süresinde başvuruda bulunmayan öğrenci, kardeş bursundan ilgili yıl için vazgeçmiş sayılır. Geriye dönük ücret iadesi yapılmaz. 
Kardeş bursu başvurularının her yıl/dönem başında yenilenmesi gerekmektedir. 
Barınma Bursu
Üniversitemize YKS sınavları ile yerleşen ve il merkezi dışında ikamet eden EA ve SAY puan türlerinde ilk 10.000, SÖZ puan türünde ilk 5.000, DİL puan türünde ilk 1.000 başarı sıralamasına sahip tam burslu öğrenciler, üniversitemizin uygun göreceği konukevinde ücretsiz kalma hakkını kazanırlar. Bu öğrencilerden, Üniversitemizi 1-1000 ÖSYM başarı sıralaması ile kazananlara tek kişilik odalarda konaklama imkânı sağlanır. 
Ek puanlı yerleşen öğrencilere uygulanmaz. 
Eğitim-öğretim başarısı ile ilişkilendirilmeden uygulanan bir burstur. 
Barınma bursu diğer burslarla birleşebilir. 
Ek yerleştirme ile Üniversitemize yerleşen öğrenciler, Üniversitemizden veya başka bir yükseköğretim kurumundan ön lisans mezunu olup Üniversitemizde ön lisans programı kazanan öğrenciler ve lisans mezunu olup da Üniversitemizi kazanan öğrenciler bu burstan yararlanamaz. 
Başvuru süresi kayıt tarihinden itibaren bir aydır. Süresinde başvuruda bulunmayan öğrenci barınma bursundan vazgeçmiş sayılır. Kayıt tarihinden sonra yapılacak ikametgâh değişiklikleri dikkate alınmaz.
Bu burstan yararlanan öğrencinin bir akademik yıl içerisinde 3 (üç) hafta konukevine devamsızlık sağlaması, konukevinden kendi isteği ile ayrılması durumunda barınma bursu tamamen kesilir. 

Engelli Bursu (EB)
Engelli öğrencilerin, engellerini bildirmeleri halinde engel oranları dikkate alınarak;

 1. Engel oranı 40-50 arası %25,
 2. Engel oranı 51-60 arası %40
 3. Engel oranı 61 ve üzeri ise %50

burs verilir.
Başvuru süresi, kayıt tarihinden itibaren bir aydır. Süresinde başvuruda bulunmayan öğrenci ilgili yıl için bursundan vazgeçmiş sayılır. Geriye dönük ücret iadesi yapılmaz.
Karataylı Ol Bursu (KOB)
Bu burs, Türkiye genelindeki tüm özel ve kamu liselerinin KTO Karatay Üniversitesi ile protokol imzalaması durumunda mezunlarının YKS ile üniversitemize yerleşmesi halinde yararlanabileceği bir burs türüdür.
Eğitim ücreti indirimi ile KTO Eğitim ve Sağlık Vakfına ait yurt ve konukevinde indirim yapılmasını kapsamaktadır.
İndirim Oranı; eğitim ücretinde %10, yurt ve konukevi ücretinde %10’dur.
Ücretli ve %50 indirimli kontenjanı olan bölümlerde geçerlidir.
Tıp Fakültesi, Pilotaj, Psikoloji Bölümü ile Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Bölümleri ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları haricindeki tüm bölümlerde uygulanır.
Bu burs eğitim ücretinden muafiyet sağlayan diğer burslarla birleştirilebilir (Giriş Başarı Bursu, Tercih Bursu, Ahilik Bursu, Kardeş Bursu, Sporcu Bursu, Engelli Bursu).  Konukevinden faydalanmak isteyen öğrenciler için konukevi ücretinden %10 indirim imkânı sağlar.
Bu bursa başvuru, öğrenciler tarafından bireysel olarak yapılamaz. Eğitimcilere özel hazırlanmış web sitesi üzerinde belirtilen adresten üniversite tercih dönemi öncesinde eğitimcilerin tanımlayacağı öğrencilere uygulanır.
Üniversite adaylarının bu burstan faydalanabilmesi için ilk 10 tercihinden herhangi birinde KTO Karatay Üniversitesi bölüm ve programlarına yer vermesi gerekmektedir.
Konaklama indirimi Konya ili merkez ilçeleri dışında ikamet eden öğrencilere uygulanır.
Bu burs, 4 kişilik oda fiyatı üzerinden hesaplanır.
Konukevi ve yurtlarda kapasite olmasına rağmen öğrenci farklı bir yerde konaklamak isterse kendisine herhangi bir ücret desteği sağlanmaz.
Bu burs, 2021-2022 akademik yılı ve sonrasında geçerlidir.

Üstün Başarı Bursu
Hazırlık Sınıfı hariç, her öğretim yılı sonunda alttan dersi bulunmayan, yıllık not ortalaması 3,25’e ulaşan ve okuldan uzaklaştırma cezası almamış öğrencilere sağlanan burstur. Buna göre; 
a) 0-50 arasında öğrencisi olan sınıflarda 1. olan öğrenciye, 
b) 51-100 arasında öğrencisi olan sınıflarda 1. ve 2. olan öğrencilere, 
c) 101 ve üzeri öğrencisi olan sınıflarda 1., 2. ve 3. olan öğrencilere tam burs verilir. 
Öğrencinin sadece sınıfını derece ile geçtiği yılı takip eden öğretim yılı için geçerlidir. Not ortalamaları ve sınıf dereceleri bütünleme sınavının sonuçlarına göre değerlendirilir. Sınıf dereceleri hesap edilirken tam burslu öğrenciler de dikkate alınır. 
Aynı not ortalamasına sahip olan öğrencilerin not ortalamalarının küsuratlarına bakılarak değerlendirme yapılır. Tıp Fakültesi öğrencilerinin küsuratlı not ortalamalarının aynı olması halinde sınıf geçme notları dikkate alınır. Diğer bölüm öğrencilerinin küsuratlı not ortalamalarının aynı olması halinde ise genel not ortalaması dikkate alınır.
Çift anadal programlarında sınıf dereceleri hesap edilmez. Ancak anadal programında elde edilen Üstün Başarı Bursu ÇAP için de geçerlidir. 

Çift Anadal Programı Bursu  
Anadal programında elde edilen Giriş Yüksek Başarı Bursu, Dil Okulu Bursu hariç tüm burslar, ÇAP için geçerlidir. 
Çap ücretleri, çift anadal programına kayıt olunan yılın bölüm ücreti üzerinden, alınacak dersin AKTS değerince hesaplanır. Öğrencilerin, bursluluk süresi anadaldaki bursluluk süresi kadardır. Anadaldaki bursluluk süresinin sona ermesi ile öğrenci ücretli statüye geçer.
Pilotaj bölümü öğrencilerinin diğer bölümlerde çift anadal yapma hakkı elde etmeleri halinde, çift anadal programı için herhangi bir ücret talep edilmez. 
Bursların Kesilmesi 
Burslu öğrencilerin kayıt yenilememeleri halinde bursları kesilir. Kayıt yenilememe sebebiyle bursları kesilen öğrenciler, kayıtlarını yenilettikleri andan itibaren burs alma şartlarını kaybetmemişlerse, tekrar burs almaya devam ederler. Giriş Yüksek Başarı Bursu, Üstün Başarı Bursu, Asistan Öğrenci Bursu, Akran Öğrenci Bursu, Çift Anadal Bursu ile Dil Okulu Bursu hariç ön lisans programlarında 3, lisans programlarında 5 (hazırlık sınıfı hariç), Tıp Fakültesinde 7 yıl boyunca burs kesilmeden öğrenim devam eder. Bu süre 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ve sonrasında Üniversitemize ilk kez kayıtlanan öğrenciler için geçerlidir.
Akademik izinli olunan süreler azami öğrenim süresinden sayılmadığı için izin süresi sona erdiğinde öğrencilerin bursları devam eder. 
Okuldan bir aydan fazla süre ile uzaklaştırma cezası alan öğrenciler, Giriş Başarı Bursu dışında kalan bursları alma hakkını kaybeder. Giriş Yüksek Başarı Bursu kazanan öğrencilerin dönem/yıl ağırlıklı not ortalamalarının 2:00’nin altına düşmesi halinde ilgili yıl için bursları kesilir. 
Üniversitemiz tarafından izin verilen, görevlendirilen ve yurt içi veya yurt dışı değişim programlarına katılan öğrencilerin bursları kesilmez. 
Ayrıntılı bilgi ve diğer burs çeşitlerimiz için web sitemizde yer alan Burs Yönergemize
https://www.karatay.edu.tr/OgrenciIsleri/549.html  (bakınız)

 

Ücretler

Tıp Fakültesi 82.080 TL
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi* 43.200 TL
Hukuk Fakültesi 51.840 TL
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 42.120 TL
Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi 42.120 TL
Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi 46.440 TL
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 40.500 TL
Yabancı Diller Yüksekokulu 42.120 TL
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu 62.640 TL ve
(Uçuş ücr. 55.000 EUR*)
Adalet Meslek Yüksekokulu 28.080 TL
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 28.080 TL
Ticaret ve Sanayi Meslek Yüksekokulu 24.840 TL
Hazırlık Programı 42.120 TL

Not: Bu ücretler 2021 girişli öğrenciler için geçerlidir. Ücretlere %8 KDV dâhildir.
*Zorunlu/isteğe bağlı hazırlık programında öğrenim görecek öğrencilerimiz ilk yıl Hazırlık Programı öğrenim ücretini öderler.
Öğrenim Ücretlerinizi http://borcsorgula.karatay.edu.tr/ adresinden T.C. Kimlik numaranız ve doğum tarihiniz ile sorgulayabilirsiniz.

Ödeme Koşulları
Yıllık programlara (Hukuk, Tıp Fakültesi) ve Hazırlık Sınıflarına kayıt yaptıracak öğrenciler öğrenim ücretinin tamamını, dönemlik programlara kayıt yaptıracaklar yarısını güz yarıyılı başında, diğer yarısını bahar yarıyılı başında öderler. Öğrenim ücretinin tamamının eğitim öğretim yılı başında nakit ödenmesi halinde %6, yıllık öğrenim ücretinin tamamının kredi kartı ile tek çekim ödenmesi halinde %5 indirim uygulanır.
Nakit ödemeler, Halk Bankasının tüm şubelerinden Kurumsal Tahsilat Programı aracılığı ile yapılır. Ayrıca; Halk Bankası ATM’lerinden ve İnternet Bankacılığından işlem yapılabilmektedir.
Taksitli ödemeler, Üniversitemizin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip banka kredi kartları ile yıllık programlarda 10, dönemlik programlarda; Güz Dönemi 5, Bahar Dönemi 5 veya ücretin tamamı Güz Döneminde 10 taksitte ödenir.
Üniversitemizin taksit özelliğine sahip anlaşmalı Banka Kredi Kartları; Maximum, World, Bonus, Paraf, Ziraat Bank kart olup, web sitemiz üzerindeki sanal POS (https://sanalpos.karatay.edu.tr/ ) ile yapılır. 
*Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pilotaj Bölümü uçuş ücreti (uygulama) birinci sınıfta 4.000 Euro, ikinci sınıfta 16.000 Euro, üçüncü sınıfta 17.000 Euro, dördüncü sınıfta 18.000 Euro toplamda 55.000 Euro’dur. Uygulama/uçuş eğitimi bedeli 4 yılda ödenir ve her yılın ücreti 10 taksite bölünebilir. Pilotaj Bölümü Uçuş Eğitim Ücreti, 2021-2022 eğitim- öğretim döneminde geçerli olmak üzere 1 Euro=9,00 TL olarak sabitlenmiştir. ÖSYM tam burslu öğrenciler uçuş eğitimi ücretinden muaftır. Ücretli programdaki Pilotaj öğrencileri için uçuş eğitim ücreti, diğer burs ve indirimlerle ilişkilendirilmez.
(Önemli Not: Sanal POS ile işlem yapılabilmesi için kredi kartınızın internet bankacılığına açık olması gerekmektedir.
OTS ile ödeme, Üniversitemizin OTS (Öğrenci Tahsilat Sistemi) anlaşması yaptığı bankalardan; herhangi bir faiz, komisyon alınmaksızın yıllık ücretin tamamı 10 aya kadar taksitlendirilir. OTS ödemeleri Üniversitemiz hesabına aylık taksitler halinde aktarılacağından indirim uygulanmaz.
OTS Anlaşmalı Bankalarımız:
Ziraat Bankası (Tüm şubeler)
Albaraka Türk (Tüm şubeler)
Türkiye Ekonomi Bankası (Tüm şubeler)
Fibabanka Büsan Şubesi Tel: (0332) 345 02 30 Fevzi Çakmak Mah, Kosgeb Cd. 3/A, Karatay/Konya
Yapı Kredi Bankası (Tüm şubeler)
Emlak Katılım Bankası (Tüm şubeler)

OTS ile anlaşmalı bankadan ödemeyi tercih edenler, İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğünden OTS Başvuru Formu alarak anlaşmalı bankanın istediği evraklarla bankaya başvurur. Bankadan öğrenim kredisinin çıkması için başvuru yapanın kredibilitesinin uygun olması gerekmektedir. Bankaca onaylanan öğrenim kredisi formunu İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğüne teslim eden öğrenci kaydını aynı gün gerçekleştirir.  Albaraka Türk ve Yapı Kredi Bankası OTS işlemlerini online olarak yaptığı için OTS kullanmayı tercih edenlerin OTS Başvuru Formu almasına ve Bankaca onaylanan öğrenim kredisi formunu İnsan Kaynakları ve Mali İşler Direktörlüğüne teslim etmesine gerek yoktur.

Örnek Öğrenim Ücreti Hesaplama
Bu tutarlar üzerinden ödeme yapacağınız öğrenim ücretiniz, bursunuz oranında hesap edilir. Örneğin; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü %50 indirimli kazanan öğrencilerimiz İşletme bölümü yıllık öğrenim ücretinin yarısını 42.120,00/2=21.060,00 TL. olarak öderler.

 

Konukevi

Kız Öğrenci Konukevi
Konukevinde; bütçenize göre iki kişilik veya dört kişilik içinde mutfağı, dinlenme odası, WC- duş ve lavabo bulunan daireler, çalışma odası olmak üzere birçok sosyal yaşam imkânı bulunmaktadır.
Erkek Öğrenci Yurdu
Yurdumuzda; bütçenize göre tek kişilik veya dört kişilik, içinde çalışma bölümü, WC- duş ve lavabo ve buzdolabı bulunan odalar, birçok sosyal yaşam imkânı bulunmaktadır. Ayrıca her katta ortak kullanıma açık dinlenme odası ve mutfak ile çalışma salonu da bulunmaktadır.
Ortak Özellikleri
Konukevimiz ve erkek öğrenci yurdumuz öğrencilerimizin kendilerini ev ortamında hissetmelerini amaçlamaktadır. Sınırsız Wi-Fi internet, 7/24 sıcak su, açık büfe kahvaltı, çamaşır yıkama ve ütü, ücretsiz Psikolojik Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra eğitsel, kültürel ve sosyal faaliyetler ile Millî Eğitim Bakanlığı onaylı ve sertifikalı çeşitli kurs imkânları sağlanmaktadır.
Karatay Üniversitesi kız öğrenci konukevi ve erkek öğrenci yurdu şehir merkezine yakın konumu ile üniversitemize birkaç dakika yürüme mesafesinde yer almakta olup öğrencilerimizin toplu taşıma araçlarına rahat ulaşabilecekleri bir noktadadır.
Konukevimiz ve yurdumuzda en önemli üç kriter hijyen, temizlik ve güvenliktir. Odalarımız düzenli olarak profesyonel temizlik personeli tarafında temizlenmektedir.
24 saat boyunca uzman güvenlik personeli tarafından konukevimiz ve yurdumuz koruma altında olup güvenlik kamera sistemiyle izlenmektedir.
Aşağıda belirlenen belgelerin, kesin kayıt esnasında eksiksiz olarak Yurt/Konukevi İdaresi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Veli/Kefil Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
 • Öğrenci Belgesi 
 • Sağlık Raporu ve Kan Grubu Kartı  
 • 3 Adet Fotoğraf 
 • Adli Sicil Kayıt Belgesi 
 • Adres Bilgi Formu/İkametgâh İlmühaberi
 • Yabancı Uyruklu Öğrenciler İçin “Oturum İzni” Ve Pasaport Fotokopisi
 • IBAN (Banka Hesap Numarası)

2021 - 2022 Öğretim Yılı Konaklama Fiyatları

KIZ ÖĞRENCİ KONUKEVİ
ODA TÜRÜ FİYAT/KİŞİ BAŞI OTS/MAIL ORDER İLE ÖDEME (10 TAKSİT) PARAF KART İLE TAKSİTLENDİRME (9 TAKSİT) SENET İLE TAKSİTLENDİRME KARDEŞ İNDİRİMİ PEŞİN
(% 2 İNDİRİM)
PEŞİNAT X 7 TAKSİT 10% PEŞİN ÖDEMEDE + % 2 DAHA
6 KİŞİLİK ODA
(2 Adet)
10.000,00 1.000,00 1.111,11 1.600,00 1.200,00 9.000,00 8.820,00 9.800,00
5 KİŞİLİK ODA (4 Adet) Alt Bölüm 10.000,00 1.000,00 1.111,11 1.250,00 1.250,00 9.000,00 8.820,00 9.800,00
Üst
Bölüm
12.500,00 1.250,00 1.388,89 2.000,00 1.500,00 11.250,00 11.025,00 12.250,00
4 KİŞİLİK ODA 12.500,00 1.250,00 1.388,89 1.650,00 1.550,00 11.250,00 11.025,00 12.250,00
2 KİŞİLİK ODA 24.000,00 2.400,00 2.666,67 3.000,00 3.000,00 21.600,00 21.168,00 23.520,00

 

ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
ODA TÜRÜ FİYAT/KİŞİ BAŞI OTS/MAIL ORDER İLE ÖDEME (10 TAKSİT) PARAF KART İLE TAKSİTLENDİRME (9 TAKSİT) SENET İLE TAKSİTLENDİRME KARDEŞ İNDİRİMİ PEŞİN (% 2 İNDİRİM)
PEŞİNAT X 7 TAKSİT 10% PEŞİN ÖDEMEDE + % 2 DAHA
4 KİŞİLİK ODA 11.500,00 1.150,00 1.277,78 1.700,00 1.400,00 10.350,00 10.143,00 11.270,00
1 KİŞİLİK ODA 27.000,00 2.700,00 3.000,00 3.900,00 3.300,00 24.300,00 23.814,00 26.460,00

Not: 1 kişilik oda Yurtta boş kapasite olması halinde düzenlenecektir.
ÖDEME ALTERNATİFLERİ:

 • Peşin Ödeme İndirimi %2
 • Kredi Kartına 9 Taksit (Halkbank Paraf Kart)
 • OTS ile 10 Taksit (Al Baraka Türk Katılım Bankası)
 • Mail-Order ile 10 Taksit
 • Senet ile Ödeme (Peşinat + 7 Taksit)

İletişim Bilgileri
Kız Konukevi
Müdür Naciye BURSALI
0 332 355 15 52---0 332 355 15 53
E-Posta; [email protected]
Erkek Öğrenci Yurdu
Müdür Muttalip ÖDEMİŞ
0 332 355 15 50—0 332 355 4 355
E-Posta; [email protected]
Sosyal Medya
Yurt Hesapları
İnstagram: ktovakfiyurtlari
Twitter: ktovakfiyurdu
Facebook: KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Yurtları
Vakıf Hesapları
İnstagram: ktovakfi
Twitter: ktovakfi2

Facebook: KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı